Як перестати бути егоїстом. Як перестати бути доброю.

В тій чи іншій мірі егоїзм притаманний кожній людині. Але іноді любов до власної персони затуляє все навколо. Хіба можна будувати сім'ю, виховувати дітей, ділитися сокровенним з тим, хто зайнятий тільки думками про себе? Намагайтеся дотримуватися золотої середини, думаючи не тільки про себе, а й про тих, хто поруч.
Інструкція
1
Егоїст живе у власному маленькому світі, де все має підкоряться його примхам і бажанням. Якщо ж він вирішує піти на контакт із зовнішнім світом, то виключно в пошуку вигоди для себе. Тому кращі ліки від егоїзму - це турбота про інших. Згадайте, як молода мама повністю розчиняється в новонародженій дитині, віддаючи йому всі свої сили, забуваючи про свої особисті потреби. Іноді варто пожертвувати власними інтересами заради близької людини. Пропонуйте допомогу, якщо бачите, що вона необхідна. Адже не завжди люди просять про підтримку, навіть гостро потребуючи в ній. Добрі справи сприяють духовному збагаченню людини, головне, будьте щирі і безкорисливі.
2
Зазвичай егоїст неуважний до співрозмовника, розглядаючи діалог лише як можливість висловитися. Тому вчіться слухати і чути співрозмовника. Звертайте увагу на інтонації, паузи, жести - ці, здавалося б, дрібниці допоможуть визначити емоційний стан мовця. Уникайте оцінок і критики, адже найважливіше в розмові - підтримувати доброзичливий тон, який допоможе співрозмовникові розслабитися і відчувати себе комфортно.
3
Маленьким дітям властивий егоцентризм. Дитина будь-яку подію або явище пов'язує з власною особистістю, вважаючи, наприклад, що сонце заходить тому, що йому пора лягати спати. Зазвичай цей етап становлення особистості вдається подолати ще до початку шкільного навчання. Але іноді риси егоцентризму зберігаються і в дорослих людях. В першу чергу вони виражаються в небажанні вставати на місце іншої людини, приймати його позіцію.Следуйте біблійного принципу - полюбіть ближнього, як самого себе. Частіше задавайте рідним і друзям питання: що я можу зробити для тебе? Пробуйте дивитися на ситуацію не тільки своїми очима, а й з точки зору іншої людини, обдумувати хід його думок і можливе сприйняття того, що відбувається. Тоді стане набагато легше знайти компроміс з будь-якою людиною, не буде потрібно витрачати сили на непотрібні суперечки і боротьбу.
Деякі люди думають: «Хіба погано любити себе і робити те, що хочеться?». Звичайно, це непогано, але тільки в тому випадку, якщо ви вмієте взяти до уваги точку зору інших людей, адже Світ не крутиться навколо вас одного.
Інструкція
1
Егоїзм в тій чи іншій мірі притаманний кожній людині, але деякі цим користуються. Щоб цього не сталося, навчитеся любити і поважати близьких так само, як любите і поважаєте самого себе. Саме про це говорить стара мудрість: «Поводься з іншими так, як хотів би, щоб чинили з тобою». Якщо ви будете чемні й добрі до оточуючим, вони будуть платити вам тим же. Щоб перевірити істинність цих слів, намагайтеся щодня робити хоча б одну добру справу для інших, не просячи нічого взамін.
2
Навчіться розділяти поняття «розподіляти обов'язки між людьми» і «перекладати відповідальність на інших». Звичайно, вам не варто завантажувати себе роботою або звинувачувати себе навіть у форс-мажорних ситуаціях, однак звалювати свою вину на інших теж неправильно. Тому аналізуйте всі помилки і прагнете до самовдосконалення. Воно полягає в тому, щоб не відкладати на завтра справи, які вам одному цілком під силу зробити сьогодні.
3
Немає нічого поганого в тому, що ви хочете внутрішнього зростання і просування в кар'єрі. Але варто задуматися, якою ціною ви бажаєте цього досягти. Для реалізації мрії ні в якому разі не вибирайте шлях «ходіння по головах». З його допомогою можна домогтися чого завгодно, але не стати при цьому щасливим. Підминаючи під себе інших людей, ви стаєте об'єктом ненависті, а це значить, що чим вище ви будете підніматися, тим частіше люди стануть відвертатися від вас. Як відомо, з великої висоти болючіше падати, і якщо ви впадете, вам ніхто не протягне руки.
4
Висловлюючи свою точку зору в бесіді, вислухайте відповідь. Не перебивайте співрозмовника і не намагайтеся перекричати його своїми гучними доводами. Якщо ви не даєте слова іншим, вас починають зневажати і постараються не мати з вами справи. Можливо, в силу свого егоцентризму ви подумаєте, що це не так вже й погано, але якщо вас бояться, це не означає, що поважають. Умійте не просто слухати, а й чути інших людей, і тоді вас навряд чи можна буде назвати бездушним себелюбом.