Як визначити підвищену кислотність.

Головний внесок у загальну кислотність шлункового соку вносить соляна кислота. Присутність інших кислот в шлунку здорової людини незначно. Максимальна теоретично можлива кислотність в шлунку - 0,86 рН, що відповідає кислотопродукции 160 ммоль/л. Мінімальна теоретично можлива - 8,3 рН. Занадто активна секреція (вироблення) соляної кислоти або недостатньо активне вироблення бікарбонатів призводять до підвищеної кислотності шлункового соку, що, в свою чергу, може викликати цілий ряд захворювань. Як визначити, яка кислотність - підвищена або знижена?
Інструкція
1
Якщо ви відчуваєте періодичну (але не гостру) біль в шлунку або тяжкість «під ложечкою» після прийому їжі, то, швидше за все, допустимий рівень кислотності підвищений.
2
Часта поява печії, особливо після жирної, гострої або кислої пиши, також є ознакою підвищеної кислотності. До цією ознакою можна віднести і відрижку з кислуватим неприємним запахом.
3
Як це не дивно, але часті запори також свідчать про збільшений показнику кислотності.
4
І навпаки, поганий апетит, нудота вранці до прийому їжі - явні ознаки зниженого рівня. Якщо ви періодично відчуваєте неприємний «металевий» присмак у роті, то це також свідчить про такий показник.
5
Якщо ж у вас періодично виникає відрижка, але з «тухловатим» присмаком, то в цьому випадку також можна говорити про зниженій кислотності. Часте бурчання в животі і розладу травлення, що супроводжуються рідким стільцем, свідчать про це ж.
6
Зрозуміло, найбільш точно визначити, яка кислотність шлункового соку, можна в результаті медичного обстеження. Для цього медики використовують два способи. Фракційне зондування шлунка, при якому вміст шлунка відсмоктується за допомогою гумової трубки, а потім кислотність шлункового соку вимірюється в лабораторії.
7
За допомогою вимірювання кислотності у шлунково-кишковому тракті (внутрижелудочная рН-метрія). Дозволяє за допомогою спеціальних приладів - ацідогастрометра, оснащених рН-зондами з одним або кількома датчиками pH, вимірювати кислотність одночасно в різних зонах шлунково-кишкового тракту протягом тривалого часу.
Корисна порада
Так чи інакше, при підвищеному або зниженому рівні кислотності вам необхідно звернутися до лікаря за консультацією. Він, можливо, призначить вам медикаменти і спеціальну дієту.