Як навчитися розмовляти англійською мовою.

Зовсім дарма деякі вважають, що навчитися розмовляти англійською мовою - річ вкрай складна. У школі й інституті найчастіше викладають граматику, але про розмовній англійській зовсім забувають. Увійшовши в мовне середовище, у колишнього студента вилітають з голови всі завчені правила, а сказати крім "Hello" виявляється нічого. Але є способи розвивати розмовну англійську самим!
Вам знадобиться
  • Skype, ICQ, книги, школа, співрозмовник
Інструкція
1
У століття комп'ютерних технологій створено безліч засобів, що допомагають спілкуватися з людьми з інших країн. Найпоширеніша програма - Skype. У ній можна знайти сотні однодумців як носіїв мови, так і просто людей, охочих спілкуватися або вивчати вашу мову.
2
Інша корисна програма, яка сприяє спілкуванню - ICQ. В основному спілкування проходитиме в режимі миттєвих повідомлень, але також є можливість спілкування по веб-камері. Досить просто розмістити свій номер ICQ на форумі зразок цього - http://www.efl.ru/forum/penpals. Інтернет-спілкування допоможе вам розслабитися, а словниковий запас поповниться десятками корисних виразів і фраз.
3
Якщо ви вітаєте спілкування наживо, то якраз для вас підійдуть англійські чаювання, які влаштовують клуби та школи з вивчення іноземних мов. Зазвичай вони проводяться по суботах і на них присутні носії мови. Там збираються люди з абсолютно різними мовними рівнями. Якщо у вас виникнуть питання, вам з радістю на них дадуть відповідь і виправлять ошібкі.Поіщіте найближчу до вас школу іноземної мови.
4
На курси англійської мови можна взяти друга або подругу, родича або просто колегу. Так практикувати розмовну англійську можна в будь-який час, аж до спілкування по телефону. Не забувайте носити з собою маленький кишеньковий словник. З ним ви зможете вільніше розмовляти, адже подивившись хоча б 10-15 слів і відразу ж вживши їх у розмові, ви з легкістю їх запам'ятайте.
5
Наостанок, рада бажаючим навчитися вільно розмовляти англійською і дізнатися якомога більше ідіом, тобто розмовних норм. Наприклад, поширена англійська ідіома "As fit as a fiddle" дослівно перекладається як "Бути здоровим, як скрипка". Погодьтеся, з першого разу важко сприймати такі нюанси. У книгах ж подібні речі часто зустрічаються. Більше того, внизу робиться виноска з російським аналогом такого перекладу. Саме ця ідіома може бути переведена "Бути здоровим, як бик" .Отже, читайте книги, панове! У книгарнях маса літератури англійською мовою . Можна вибрати і жанр, і складність.
Зверніть увагу
Якщо відразу не виходить, не впадайте у відчай. Маленькі діти теж починають розмовляти не відразу, спочатку вони довго-довго слухають.
Корисна порада
Якщо у вас є можливість - відвідайте англомовні країни. Тільки там ви зможете влитися в мовне середовище.
Не обов'язково наймати викладача і ходити на дорогі курси англійської. Тренувати англійську мову можна і самому, заучуючи фрази, переказуючи тексти, а також користуючись спеціалізованими інтернет-ресурсами.
Вам знадобиться
  • - книги та фільми англійською мовою
  • - словник англійської мови
  • - комп'ютер з доступом в Інтернет
Інструкція
1
Можна почати з самого простого: замість слів заучувати цілі фрази і повторювати їх голосно вголос. Така вправа буде корисно тим, хто тільки починає вивчати мову. Якщо вчити слова окремо, то ви можете опинитися в скрутній ситуації, тому що на практиці вам буде потрібно час, щоб подумати, як скласти з вивченими словами пропозицію. На початковому етапі можна заучувати фрази, які ви будете часто використовувати в повсякденному житті, наприклад, корисні фрази для розмови по телефону. Вивчивши цілі фрази, вам набагато простіше буде спілкуватися англійською мовою, тому що не потрібно буде думати, як зв'язати слова між собою, ви будете відразу вживати фрази.
2
Для того щоб навчитися розмовляти, вам також необхідно дуже багато слухати англійську мову. Адже в реальному житті, якщо ви з кимось спілкуєтеся іноземною мовою, дуже важливо розуміти співрозмовника. Якщо ви не розумієте його, то як ви зможете йому відповісти? Переглядаючи фільми і слухаючи радіо, ви будете запам'ятовувати правильну вимову слів і звикати до англійської мови. Намагайтеся вибирати такі фільми або передачі, де ви можете почути носіїв англійської мови.
3
Ще один спосіб поліпшити розмовну мову самому - це читання англійської літератури вголос. У такому випадку вам не потрібно буде замислюватися про те, як складати пропозиції, а зосередитися на вимові слів і постановці правильної інтонації в реченнях. Ви можете заучувати вірші англійською і розповідати їх самому собі перед дзеркалом вголос. Також можна спробувати спочатку читати, а потім переказувати невеликі тексти та оповідання. Якщо при переказі ви забудете які-небудь слова, намагайтеся використовувати інші, спробуйте пояснити все своїми словами.
4
Нарешті, можна скористатися різними Інтернет-ресурсами для тренування розмовної англійської мови. Існують досить багато різних сайтів, на яких можна знайти собі співрозмовника, який є носієм англійської, і практикувати усне мовлення. Якщо ви тренуєтеся з носієм мови, обов'язково попросіть його виправляти ваші помилки, так ви швидше навчитеся говорити правильною англійською. Щоб навчитися розмовляти англійською мовою на рівні носія, необхідно багато тренуватися. Намагайтеся займатися регулярно, приділяючи практиці розмовної мови не менше 30 хвилин в день.