Як прищипувати фікус.

Фікус - одне з найпопулярніших кімнатних рослин. Його можна бачити в квартирах і офісах. Правда, в звичайних квартирах його буває не дуже зручно тримати. Фікус росте досить швидко, в кінці кінців починає упиратися верхівкою в стелю, і доводиться думати, куди його дівати. У природі цей тропічний житель досягає у висоту 60 м. Відомі й більш високі екземпляри. Щоб фікус перестав рости вгору, його необхідно вчасно прищипнуть. Тоді у нього почнуть розвиватися бічні пагони.
Вам знадобиться
  • -острий ніж або секатор;
  • -спірт, перекис і будь-який інший дезінфікуючий розчин;
  • -м'яка ганчірочка;
  • -тазік з водою.
Інструкція
1
Кращий час для прищипуванням фікуса - весна. Саме навесні найшвидше утворюються нові пагони. Рани, які неминучі при подібних процедурах, навесні заживають досить легко. Тим самим знижується ризик захворювання рослини. Тому раніше кінця лютого або початок березня рослина чіпати не варто.
2
Дочекайтеся, коли фікус досягне оптимальної висоти. Продезінфікуйте ніж. Його можна протерти спиртом або облити перекисом водню. Ніж повинен бути дуже гострим, оскільки стовбур фікуса різати досить важко. Можна прожарити нож над вогнем протягом декількох хвилин. Прищипувати можна двома способами. Якщо вас влаштовує нинішня висота фікуса і при цьому верхній його втечу досить тонкий, обріжте його трохи нижче точки зростання. В цьому випадку можна зробити прямий зріз.
3
Занадто великий фікус необхідно обрізати інакше. Визначте потрібну висоту і знайдіть лист або гілку, які знаходяться нижче цієї точки. Ображати фікус на 5-8 см вище цього листа. Зріз в цьому випадку повинен бути косим. Низ його знаходиться на рівні нирки, з протилежного боку стовбура. Верх зрізу повинен розташовуватися прямо над ниркою.
4
Змоченою в воді м'якою ганчіркою зітріть молочний сік зі ствола. Ганчірочку віджимати не можна, її потрібно викинути. Вода сама зупинить подальше виділення соку. Більше ніякої обробки ран фікус не вимагає, вони чудово затягнуться самі.
5
Зачекайте місяць і підгодуйте фікус. Після підгодівлі він повинен почати інтенсивно рости. Можна пересадити його в горщик більшого діаметру (щоб старий горщик вільно входив в новий). Але цього можна і не робити, достатньо в перший рік поміняти частину ґрунту. Після першої успішної операції можна продовжити формування крони фікуса. Для цього наступної весни таким же чином пріщіпніте бічні пагони.
Зверніть увагу
Сік фікуса отруйний. Прищипувати і обрізати цю рослину краще в рукавичках. Постарайтеся, щоб молочний сік не потрапив на слизові оболонки носа і рота. Майте на увазі, що після обрізки й прищіпки ствол у фікуса не росте.
Корисна порада
Починаючи формувати крону, майте на увазі, що не всі фікуси добре це переносять. Рани зазвичай гояться швидко, але бічні пагони не у всіх рослин з'являються легко. Тому поспостерігайте за фікусом, перш ніж прищипувати наступні пагони. Якщо саме ваш фікус не дуже бажає гілкуватися, можна зробити пишну крону іншим способом. Просто посадіть в один горщик кілька живців.