Як сплести тин. матеріал для тину.

Красива огорожа з підручних матеріалів може стати справжньою окрасою дачного чи присадибної ділянки, звичайно якщо у вас немає потреби в будівництві неприступного глухого паркану. Самая малозатратная, нескладна у виготовленні, але «поетична» по виду огорожа для вашого городу - тин .
Вам знадобиться
 • - колоди;
 • - жердини;
 • - прути;
 • - дріт;
 • - цвяхи;
 • - поліетиленова плівка.
Інструкція
1
Плетень - дерев'яну огорожу, яке можна спорудити із зібраних заздалегідь колів, гілок, хмизу, прутів, вміло переплітаючи їх між собою. Його можна зробити в двох варіантах: у першому прути розташувати вертикально, у другому - горизонтально. Матеріал переважно шукати від дерев гнучких порід. Це верба, ліщина, вільха, тополя, верба.
2
Перш ніж працювати з більш «тонким» матеріалом тину - лозинами, подбайте про міцній основі. Вам необхідно підготувати потрібну кількість ошкуренних колод діаметром від 10 до 12 см, жердини, очищені від кори, діаметром від 6 до 8 см. Визначтеся з висотою і довжиною тину. Наріжте достатню кількість потрібних прутів. Довжина їх залежить від висоти огорожі: вони повинні бути довше планованої висоти на 10-12 сантиметрів.
3
Стовпи закопують в землю, попередньо обробивши поглиблювати кінці гудроном або іншими захисними просоченнями. До них прибивають жердини, розташовуючи їх у три ряди. Нижній ряд досить розташувати на висоті приблизно 20 см від землі, верхній - на такому ж, третій - посередині між першими двома.
4
Довжину перекладин для тину вибирають, орієнтуючись на плановану міцність огорожі. Великого навантаження у конструкції не буде, тому поперечини можна зрощувати і подовжувати, скручуючи дротом або збиваючи цвяхами.
5
Далі треба протягнути прути, поділивши їх на парні і непарні. Кінці непарних прутів при цьому розташуються вертикально між нижньою і верхньою перекладинами, а їх середина - за середньою. Парні гілки ляжуть навпаки: середня частина розташується перед середньої жердиною. При горизонтальному розташуванні прутів поперечини не потрібні. Стовпи встановлюють на відстані 1,5-2 метри один від одного, кілки між ними - через 50-60 см. Потім їх переплітають гілками горизонтально.
6
Гнучкість прутів буває різною. Щоб підвищити її, напередодні будівництва гілки рекомендується вимочити протягом двох або трьох діб (можна в колодязі, ставі, іншій водоймі). Застосовується й інший спосіб - візьміть шматок поліетиленової плівки, загорніть в неї прути, попередньо поливши їх гарячою водою (60-70 градусів). Залиште також на дві-три доби, періодично відкриваючи полотнище і повторно поливаючи гарячою водою. Гілки повинні завжди залишатися вологими. Працювати доведеться з партіями таких заготовок, витрачаючи запаси поступово, так як матеріалу буде потрібно немало.
Зверніть увагу
Плетень починають завжди будувати знизу - по всьому периметру ділянки або по одній зі сторін. Потім нанизують другий ряд прутів і так далі. Там, де гілки в тину йдуть на стик, для міцності і краси їх перев'язують м'яким дротом.
Корисна порада
Відстань між прутами при будівництві тину вибирають довільно. Хочете мати парканчик більш «прозорий», з пропуском потоків світла і повітря - прути в тин вплітає рідше. Більш щільний і міцний паркан вийде з частими прутами.
Перед кожним власником будиночка в селі в один прекрасний момент постає питання - як обгородити свою ділянку, щоб було і міцно, і красиво? Можна використовувати, звичайно, і різноманітні металеві конструкції, і звичайні дошки. Але найпростіший і дешевий спосіб - сплести тин. До того ж він і виглядає стильно.
Вам знадобиться
 • Прути діаметром 2-3 см
 • Прути діаметром не менше 5 см для опор
 • Кувалда
 • Рулетка
 • Ніж
 • Дерев'яні рейки по довжині тину
 • Секатор
 • Куски металевої труби
Інструкція
1
Зніміть кору з усіх прутів. Найзручніше це робити щемілкой. Вона робиться точно так само, як і для кошиків. В землю вбийте кілочок, зверху приблизно на відстані 1/3 висоти просвердлите дірку і потім розщепніть кілочок від верхнього його кінця до цього отвору. Прути протягуйте крізь щілину. Якщо гілки зібрані навесні, то кора знімається дуже легко. Прути, зібрані восени або взимку, краще спочатку пропарити. Прути для опор очистіть звичайним ножем, надрізу кору по всій довжині.
2
Обробіть прути безбарвним антисептиком. Це захистить їх від гниття, і тин вийде більш довговічним. Якщо ви хочете створити щось дуже стильне, можна обробити прути морилкою.
3
Розмітьте місце під кілочки. Проведіть лінію по межі ділянки. Для того щоб вони служили довше, можна зняти верхній шар грунту на відстані приблизно 10 см. В одну і в іншу сторону від лінії і замінити його піском. Відстань між кілочками становить від 35 до 50 см.
4
Вбийте в відмічені точки шматки труби. Вони не повинні сильно виступати із землі. В трубу вбийте кілочки. Намагайтеся, щоб вони стояли строго вертикально. Для того щоб тин вийшов рівним, прибийте зверху рейку.
5
Почніть плести знизу. Для тину застосовується так зване просте плетіння, тобто прут почергово заводиться за різні сторони опор. Намагайтеся до кожного пруту підбирати приблизно рівний по товщині. Якщо останній прут виявиться довшим, ніж потрібно, обріжте його. Другий ряд і наступні плетіть тим же самим простим плетінням, але так, щоб прути оббігали опори з різних сторін. Якщо прут першого ряду заходить вправо від плоту, то прут другого ряду повинен заходити ліворуч.
Зверніть увагу
Прути для плетіння потрібні довгі і гнучкі. Найбільше підійде верба, але можна плести і з яблуневих гілок, і з осіни.Прутья для опор повинні бути максимально рівними. Можна використовувати і металеві кілочки, вони міцніші, але виглядають не так ефектно. Висота опор залежить від вашого бажання. Пам'ятайте тільки, що їх потрібно максимально глибоко вбити в землю.
Корисна порада
Замість звичайного тину можна зробити щось на зразок обплетеної живоплоту. Як опори в цьому випадку використовуються одревесневшие живці, які просто висаджуються в підготовлену канавку. На відстані 15-20 см. Один від одного. На перший час живці переплітають між собою шпагатом або дротом. Живці в цьому випадку садять під деяким ухилом. Їх переплітають між собою, а місця переплетення щільно закріплюють. Використовувати можна скотч, ізоляційну стрічку, пластир. Коли гілки зростуться, всі допоміжні матеріали можна буде видалити.