Як написати портфоліо вихователя. Портфоліо вихователя дитячого садка.

Сучасному вихователю необхідно працювати в жорстких умовах конкуренції, прагнути до підвищення кваліфікації і вміти оцінити і переглянути результати своєї діяльності. Для цього йому потрібно зібрати папку з документами, тобто скласти портфоліо. Як же це зробити? На що звернути увагу?
Інструкція
1
Портфоліо необхідно педагогу дошкільної освіти для того, щоб підвищити кваліфікацію. В даний час подібний вид атестації серед педагогічної громадськості досить популярний. Якщо спробувати зрозуміти, що таке портфоліо, то варто звернутися до словника і дізнатися переклад слова. Портфоліо - це папка з документами. У неї збирають все результати діяльності вихователя, його досягнення. По ньому легко можна визначити компетентність людини, її професіоналізм.
2
Коли вихователь приступає до оформлення портфоліо, він знайомиться з вимогами. Зверніть увагу на послідовність пунктів. Перший - це "Вступ". Він містить загальні відомості. Вкажіть прізвище, ім'я, по батькові, яку освіту і коли отримали, скільки років працюєте за фахом, коли і які курси підвищення кваліфікації проходили. Також у цьому пункті фіксуються всі нагороди, грамоти, листи подяки, отримані вихователем за останні п'ять років. Всі досягнення обов'язково підтверджуються копіями документів, завіреними завідувачем дошкільного закладу.
3
Другий розділ називається "Портрет". Опишіть в ньому особистий досвід в роботі з дітьми, розкажіть про свою професію. Оформляти цей розділ можна у вільній формі, на ваш розсуд.
4
В третій розділ помістіть розробки навчальних і виховних занять з дошкільнятами. Бажано додати фотографії або ілюстрації. Проведіть самоаналіз заходи. Не забудьте відобразити в ньому, як ви здійснюєте індивідуальний і диференційований підхід у своїй діяльності. Намагайтеся дотримуватися принципу науковості.
5
У розділі "Папка досягнень дітей" необхідно зазначити, в яких заходах взяли участь ваші вихованці, які призові місця зайняли. Не забудьте вказати рівень олімпіади або конференції (міський, районний чи обласний).
6
Додайте копії документів, що підтверджує наявність призових місць або просто участь. Всі документи, включені в портфоліо, обов'язково повинні бути завірені керівником. Або необхідно представляти виписку з наказу із зазначенням його номера.
7
Далі вихователь розміщує копії документів, що підтверджують його професіоналізм. У ньому враховується науково-методична діяльність. Це можуть бути копії документів, що вказують на участь у роботі методичного об'єднання педагогів дошкільної освіти різного рівня (міського, районного, шкільного), на участь в різних конференціях, семінарах, виступи на педагогічній раді. Перерахуйте, в яких конкурсах педагогічної майстерності відзначився вихователь.
8
Необхідно відобразити також використання вихователем сучасних освітніх технологій. Це може бути аналітична довідка, що відображає вибір і впровадження сучасних освітніх технологій, завірена адміністрацією дитячого садка.
9
Якщо у вихователя є наукові розробки або опубліковані статті, обов'язково вкажіть це в портфоліо.