Як зробити чучело для городу.

Найстаріший метод захисту городу від птахів - городнє опудало (лякало). Сьогодні опудало стало не тільки засобом захисту ягід на ділянці, а й предметом дизайну в саду. Як правильно зробити пугало, щоб воно не тільки радувало погляд, але і відлякувало літаючих мародерів?
Вам знадобиться
  • - дерев'яні палиці;
  • - стара одяг;
  • - наповнювач (солома, синтепон, вата);
  • - диски, пластикові пакети, повітряні кульки , нитки.
  • - голка.
Інструкція
1
Приготуйте основу опудала. Візьміть шест трохи більше росту людини. Закріпіть на ньому поперечну поперечину, вийде хрест. Це скелет чучела. Якщо загострити один кінець жердини, його можна буде встромляти в землю в тому місці, де більше орудують птиці. Але якщо ви захочете піти більш складним шляхом, то слід зробити жорстку металеву основу з підшипниками. Опудало, встановлене на такій основі, зможе обертатися. При цьому руки - фанерні лопатки служитимуть флюгерами і повертати лякало під поривами вітру.
2
Зробіть опудалу голову. Візьміть бавовняну тканину і спорудіть з неї мішок. Можна замість тканини використовувати світлий пакет. Набейте майбутню голову соломою або синтепоном. Зауважте мішок і закріпіть його на жердині. Замість очей приклейте маленькі комп'ютерні диски або пришийте великі блискучі гудзики. Ловлячи сонячні промені, очі будуть виблискувати. Намалюйте рот вуглиною, незмивною маркером або прошийте темними нитками. Нахлобучьте на голову опудала стару панаму або капелюх, а під неї волосся - розрізаний на довгі стрічки темний шарудливий пакет.
3
Спорудіть опудалу тіло. Візьміть старий одяг, бажано легку. Просмикніть поперечини в рукава, застебнути гудзики і набийте соломою або синтепоном. Не забудьте підв'язати, щоб наповнювач не вивалився. Якщо наряд складається з двох частин (сорочка і брюки), то їх слід міцно зшити між собою щільними нитками. Якщо цього не зробити, то при дощі або вітрі опудало ризикує залишитися без штанів.
4
Замість рук прив'яжіть до поперечної набиті наповнювачем рукавички. Для що повертається лякала випиляєте з фанери великі долоньки.
5
Якщо хочете зробити пугало страшним, можете підвісити на нього пучки пір'я від спійманих птахів. Якщо ж лякало мається на увазі добрим, вручите йому яскраві повітряні кульки або ялинкову мішуру.
6
На додаток до опудала закріпіть на деревах невеликі м'які іграшки з блискучими очицями-гудзиками. Птахи думають, що в гілках ховається кішка і облітають дерева зі смачними ягодами стороною.
Корисна порада
Для того щоб птахи не звикали до опудала, періодично наведіть його по городу або міняйте наряд.
Літом у всіх садівників і городників додається турбот. Адже для того, щоб зібрати урожай, його потрібно спочатку зберегти від птахів, які як розбійники роздзьобують плоди вашої праці. Щоб захистити врожай, можна самим, а ще краще разом з дітьми, оскільки це заняття захоплююче, зробити пугало для городу . Яким воно має бути? Тут ви можете дати розгулятися своїй фантазії або просто згадати Страшилу з книги Волкова А. «Чарівник Смарагдового міста», якою напевно зачитувалися в дитинстві.
Вам знадобиться
  • - дерев'яні палиці
  • - мотузка
  • - стара одяг
  • - солома
Інструкція
1
Опудало повинно нагадувати людську фігуру, тому основою його буде скелет. Візьміть кілька дерев'яних палиць (підійдуть і металеві стрижні, арматура, старі водопровідні труби) і розкладіть їх у формі хреста, а потім туго зв'яжіть мотузкою або дротом місце накладки однієї палиці на іншу - це буде тулуб і руки (при бажанні можна таким же чином прив'язати і ноги).
2
Напевно у вашому будинку є старі речі - штани, сорочка або футболка, які ви більше не носите, вони дуже добре підійдуть для «гардероба» лякала - він хлопець не гордий, надіне і не нове.
3
Спочатку надіньте речі на скелет, зав'яжіть горловину, рукава і штанини мотузкою, а потім набийте їх соломою, сіном або який-небудь ватою, можна мінеральної, застосовуваної в будівництві. Головне - щоб наповнювач був легким. Зауважте набиті штани на поясі, а сорочку знизу.
4
Для голови зшийте мішечок типу наволочки, але обов'язково круглий. Для нього використовуйте світлу однотонну тканину, що нагадує за кольором шкіру людини. Його теж слід набити соломою або іншим наповнювачем. Дітям можна запропонувати намалювати маркером особа лякала, їм напевно це сподобається.
5
Одягніть голову на верхню частину скелета і зав'яжіть мішечок знизу. Якщо у вас є стара капелюх, то для повноти образу одягніть на пугало і її. Щоб капелюх трималася, намажте її зсередини клеєм або будь-яким силіконом, наприклад, будівельним.
6
Ви можете зробити пугало для городу і у формі жіночої фігури, замінивши чоловічий одяг на жіночу, тоді нижню частину одягу набивати наповнювачем не треба, нехай його спідниця розвивається на вітрі.
7
Для того щоб ваше лякало видавало якісь звуки, можна прив'язати до нього кілька консервних банок.
8
Ну от, лякало готово! Не варто уподібнюватися Пигмалиону, довго милуючись на своє творіння, несіть його пошвидше в город, поки пернаті розбійники не встигли знищити ваш урожай.