Як розвивати мислення дитини.

Кожна дитина має величезний творчий та інтелектуальним потенціалом, але саме від батьків, які виховують його і займаються його розвитком, залежить, чи виявиться цей потенціал в повній мірі, або залишиться нереалізованим. Дуже важливо своєчасно зайнятися розвитком дитячого мислення - від цього залежить майбутнє життя вашого дитини , і те, наскільки проявляться в подальшому його здібності і таланти, а також його логічні та аналітичні здібності.
Інструкція
1
Займайтеся розвитком пам'яті дитини , приділяючи увагу відразу всім видам пам'яті - візуально-образної, словесно-логічної і моторної. Три види пам'яті вимагають розвитку різних методів сприйняття - дитина повинна вчитися сприймати кольору, запам'ятовувати зовнішній вигляд людей, зорово відрізняти одні образи від інших; також він повинен запам'ятовувати почуту на словах інформацію, і нарешті, пізнавати світ і запам'ятовувати деякі речі через тактильні відчуття.
2
Також важливо розвинути емоційну сферу дитини , щоб він міг запам'ятовувати свої емоції і почуття, які він проявляє по відношенню до різних речей і подій.
3
Якщо моторна або механічна пам'ять короткочасна, то емоційна і логічна пам'ять зберігається в голові у людини на довгі роки, тому намагайтеся особливо розвивати ці види пам'яті. Пропонуйте дитині поділитися з вами почуттями та емоціями, питайте, як пройшов день, грайте з ним в асоціації.
4
Творча активність також дозволяє тренувати мислення - малюючи що-небудь, дитина краще запам'ятовує потрібні речі, так як визначає їх візуально. Саме тому в ранньому віці дитині корисно дарувати книги з яскравими і докладними ілюстраціями.
5
Якщо дитина вже досить доросла, і у нього проблеми із запам'ятовуванням нудних і абстрактних правил і дат, спробуйте дати йому цю інформацію в нестандартній формі - наприклад, у віршованій. Крім того, дитина буде з готовністю запам'ятовувати будь-які речі, якщо у нього буде на це мотивація, і якщо він дійсно буде зацікавлений у тому, щоб вивчити що б то не було.
6
Слідкуйте за тим, щоб розвиток дитини було різнобічним і багатогранним. Воно повинно бути не тільки інтелектуальним, але і фізичним - забезпечте дитини достатньою кількістю рухливих спортивних ігор, дозволяйте йому вихлюпувати енергію під час прогулянок, і подбайте про те, щоб дитина разом з харчуванням отримував повноцінний набір вітамінів і мінералів , від яких безпосередньо залежить його розумовий розвиток. Для того щоб дитина не відчував стресів, прагнете створити сприятливою і дружньої атмосфери в сім'ї.
7
Не забувайте про те, що для дітей самим природним методом пізнання світу є гра. Грайте в пізнавальні та логічні ігри всією родиною - вони розвивають пам'ять і ерудицію, а також покращують атмосферу в сім'ї. Пропонуйте дитині як словесні ігри, так і гри з картинками та іграшками.
8
Ховайте від дитини іграшки, а потім пропонуйте їх знайти, направляючи його словами «холодно» або «гаряче», або відповідаючи на навідні запитання дитини . Загадуйте дитині загадки і ребуси, а потім разом відгадуйте їх. Все це розвиває логіку і здатність до аналізу.