Як доглядати за сфінксом.

Більшість майбутніх власників цих кішок впевнені в тому, що доглядати за сфінксом дуже складно. Так, дійсно, зміст сфінкса відрізняється від змісту звичайних кішок, але якщо знати прості правила, особливих проблем виникнути не може.

Перше що повинен враховувати господар цієї прекрасної кішки - відсутність шерсті. Є різновид тварин цієї породи, де шерсть відсутня частково, але їх меншість. Тому, для сфінкса дуже важлива температура в приміщенні, де він постійно знаходиться. Забудьте про протяги і вогкості, сфінкси дуже схильні до простудних захворювань. Нормальною температурою для них вважається 20 - 25 'С.

У сфінксів ніжна, ранима шкіра. Ці люблячі тепло кішки, обожнюють ніжитися на сонці, що може привести до серйозних опіків. Так само небезпечні для них все гарячі предмети, стежити за ними потрібно не менше ніж за маленькими дітьми, небезпечними можуть бути камін і батареі.В міжсезоння, коли приміщення не прогріте, одягніть на кішку теплий комбінезон, більшість сфінксів дуже люблять вбиратися і з задоволення гріються в одязі.

Купати сфінкса потрібно часто, але не раніше ніж один раз на два тижні. Така необхідність пов'язана з тим, що ці кішки потіють. На відміну від інших кішок, сфінкси обожнюють плавати і хлюпатися у воді. При купанні краще використовувати м'який, дитячий шампунь.

Особливу увагу потрібно приділяти вухам тваринного, не захищені, як у звичайної кішки шерстю, вуха сфінксів піддаються сильному забрудненню, яке можна побачити неозброєним оком. Чистити вуха потрібно ватним тампоном, злегка змоченим вазеліновим маслом, або водою.

Кігті деякі сфінкси відкушують собі самі. Якщо є необхідність привести їх в порядок, необхідно користуватися спеціальними кусачками, позбавлятися слід тільки від гострої частини кігтя.

Доглядати за сфінксами непросто ще й тому, що вони вельми енергійні кішки, рух необхідно їм для підтримки в організмі необхідного теплообміну. Затрачиваемая енергія сприяє відмінному апетиту. Багато заводчики радять годувати сфінксів готовими кормами. Звичайно, немає нічого кращого натурального харчування, але тут слід пам'ятати про те, що весь раціон тварини повинен бути ретельно продуманий. Якщо у вас є можливість постійно стежити за вітамінами, які отримує ваша тварина, переходите на натуральне годування. У холодну пору року слід збільшувати калорійність їжі, це дозволить тварині менше мерзнути.

Фахівці радять акуратно ставитися до готових вітамінам, і при натуральному годуванні їх не використовувати, а замінити свіжими овочами та зеленню. Більшість таких вітамінів повинен виписати лікар, якщо він вважатиме це за необхідне.

Сфінкси розумні і товариські кішки, чудово ладнають з іншими тваринами і дітьми. Взявши додому таку тварину, ви подаруєте собі багато позитивних емоцій, адже грайливу вдачу сфінкса залишається з ним до самої старості!