Як зберігати молочний гриб. Як зберігати гриби.

Молочний гриб перетворює молоко в кефір, а ось вийшов кефір володіє величезною кількістю корисних властивостей. Він лікує безліч захворювань, а також має профілактичні властивості. Але, щоб ви могли довше отримувати корисний кефір, ваш молочний гриб слід правильно зберігати. Ось кілька порад для його збереження.
Вам знадобиться
  • - молочний гриб,
  • - скляна банка,
  • - марля,
  • - сода,
  • - молоко.
Інструкція
1
Можна зберігати молочний гриб в холодильнику 3 дні, якщо його промити і помістити в молоко, розведене з водою 1: 1, не закриваючи кришкою. Але після кожного триденного зберігання в холодильнику слід давати гриб у сквасіться в молоці при кімнатній температурі.
2
Запам'ятайте кілька положень, які не можна порушувати ні в якому разі. Молочний гриб не варто промивати гарячою водою, а тим більше заливати гарячим молоком. Не тримайте банку з гриб ом на яскравому денному світлі. При температурі нижче 17 градусів гриб може пліснявіти навіть під час сквашування. Молочний гриб потрібно ретельно і постійно промивати, інакше він втратить свої лікувальні властивості. Тримайте гриб тільки в скляних банках. А банку, в якій він зберігається, можна мити тільки содою, не використовуючи ніякі миючі засоби.
3
Покривайте горлечко банки марлею, коли залишаєте молоко заквашуватися або ставите в холодильник. Закривати банку не можна, однак і залишати її зовсім без захисту теж не варто.
4
Сквашеного молоко після закінчення процесу сцеживайте, а залишився в друшляку гриб промийте холодною кип'яченою водою. Щодня заливайте гриб свіжим молоком (бажано молоком з великою жирністю і невеликим терміном зберігання), якщо ж цього не робити, то він не буде розмножуватися і стане коричневим, в ньому не буде лікувальних властивостей, і він може загинути .
5
Якщо ж ви їдете на 2-3 дні, залийте трилітрову банку молоком навпіл з водою, покладіть туди гриб , поставте в кімнаті в прохолодне місце, але по приїзду промийте гриб і знову залийте його молоком. Зціджене ж кефір пити не можна. Якщо ви їдете більше, ніж на 5 днів, а стежити за вашим гриб ом нікому, то покладіть декілька паперових чистих серветок одна на одну на тарілку, добре промийте гриб ки і розкладіть їх на серветки, накрийте ще однією серветкою і поставте в тепле место.Переворачівайте кожен день гриб ки чистою ложкою, щоб не прилипли. Вони стануть жовтими і зменшаться в розмірах. Тижнів через два складіть їх в банку і залиште в холодильнику. Так гриб або гриб и може зберігатися довго. Властивості вони не повинні втратити. Але відновлюватися будуть днів 7-10. Залийте їх кілька разів молоком, а потім відправте на «курорт» - в йогурт або магазинний кефір, щоб вони наростили свіжі бактерії.
Корисна порада
Пам'ятайте, що здоровий колір молочного гриба - білий, колір сиру. Якщо ж ваш гриб став володіти іншими відтінками, то варто купити новий або спробувати полікувати цей.