Як визначити інсульт.

Часто у людей ще відносно молодого віку виникають стани, які проявляються раптовою втратою свідомості, запамороченням, раптової блідістю або різким почервонінням особи, а після повернення свідомості залишаються порушення чутливості, ураження рухових функцій, яке часто доходить до повної неможливості руху в одній половині тіла. У пацієнтів та їхніх родичів в цьому випадку виникає питання про те, що це за симптоми.
Інструкція
1
Слід зауважити, що точний діагноз кожному конкретному пацієнту може поставити тільки лікар, який розпитає хворого, огляне пацієнта, при необхідності призначить консультацію інших фахівців та додаткові лабораторні та інструментальні (апаратні) дослідження. У всіх інших випадках можна тільки предположительного говорити про можливість інсульту у пацієнта.
2
Усі порушення мозкового кровообігу у хворих досить умовно можна розділити на три великі группи.Преходящіе порушення мозкового кровообігу (мікроінсульт) - це стани, що виникають при мінімальних поразках кровообігу в судинах мозку, які при потрібному лікуванні проходять практично без наслідків. ПНМК можуть за відсутності належного лікування трансформуватися в геморагічні інсульти (крововиливи) або ішемічні інсульти (викликані спазмом судин), тому навіть при самих невеликих скаргах на помутніння свідомості, хиткість ходи, «повзання мурашок» по половині тіла або особі пацієнти повинні негайно отримати консультацію лікаря , за підсумками якої буде призначено лікування.
3
Ішемічні інсульти - це стани, що виникають при більш глибокому спазмі або порушенні кровообігу, причиною якого стає тромб в досить великій ділянці артеріальної системи мозку. При цьому пацієнти можуть скаржитися на повну або часткову втрату свідомості на кілька хвилин, порушення чутливості і руху, причому уражаються м'язи обличчя і чутливість на стороні поразки. При своєчасній консультації та початку лікування можливе практично повне відновлення функції, але самолікування неприпустимо, тому що воно може спровокувати крововилив у речовину мозку.
4
Геморагічний інсульт (крововилив у мозок) виникає при розриві кровоносної судини (артерії) у пацієнтів з досить великим стажем гіпертонії. При цьому відбувається просочування мозку кров'ю, і виникають ураження життєво важливих центрів, які погано піддаються лікуванню. При цьому в момент самого розриву артерії у хворого спостерігається найвищий рівень тиску. Ступінь ураження значно глибше, ніж при ішемії речовини мозку, адже кров не тільки просочує тканину мозку, а й утворилася гематома тисне на життєво важливі центри, що може стати причиною смерті паціента.Іменно тому при виникненні будь-яких схожих симптомів потрібна негайна консультація лікаря і адекватне комплексне лікування.
Зверніть увагу
Інсульт настає раптово і несподівано, і тому смерть від нього є найбільш поширеною з усіх причин смерті. Інсульт спричинений раптової браком кисню в нервових клітинах. Симптоми інсульту можуть проявлятися як головний біль, затуманений зір, запаморочення, нудота, помутніння свідомості і параліч обличчя, руки або ноги.
Корисна порада
Попросіть людини підняти обидві руки. Якщо, незважаючи на всі зусилля, кінцівки не слухаються (обидві або одна), є всі підстави підозрювати інсульт.