Як зробити круглу рамку.

Улюблену фотографію, чарівну вишивку або перший малюнок вашого малюка можна оформити в оригінальну круглу рамку , зроблену своїми руками. Такий незвичайний за формою і ефектний «експонат» знайде своє гідне місце в інтер'єрі вашого будинку. Виготовити основу круглої рамки можна з різних матеріалів: вирізати з картону, сплести з соломки або гілочок, зліпити з солоного тіста. Доброю заготівлею для неї можуть послужити готові вироби круглої форми: одноразова тарілка, п'яльця для вишивання або вініловий диск.
Вам знадобиться
  • - щільний картон;
  • - декоративний папір або клапоть тканини;
  • - клей ПВА/клейстер/БФ-6/гумовий;
  • - канцелярський ніж і ножиці;
  • - лінійка;
  • - циркуль;
  • - петля для підвішування картин або мотузочок;
  • - дирокол;
  • - декоративні елементи або природні матеріали.
Інструкція
1
Виберіть зображення (фото, малюнок, вишивку тощо), відповідне для круглого обрамлення, і зніміть з нього мірки. Визначте величину внутрішнього і зовнішнього діаметрів рамки. Для зображень з безліччю дрібних деталей підійде більш вузька рамка, а для великих об'єктів - рамка з широкими полями.
2
За отриманими розмірами накресліть і виріжте три заготовки. Перша - кільце з картону - основа круглої рамки. Основу потрібно обклеїти красивою декоративним папером або тканиною. Для цього з обраного оздоблювального матеріалу виріжте, використовуючи картонну основу рамки, другу заготовку - кільце з припусками на подгибку по зовнішньому та внутрішньому краю. Добре буде виглядати рамка, обклеєна сніжно-білим ватманом або однотонної ситцевої тканиною. Підберіть обробку, відповідну по стилю і подчеркивающую зображення, поміщене в рамку .
3
Щоб обклеїти картонну основу, попередньо зробіть на заготовці з декоративного паперу або тканини надсечкі - надріжте припуски по всьому колу невеликими зубчиками. Це дозволить рівно підвернути папір або тканину по округлому краю рамки. Якщо тканина еластична, то можна обійтися без надсечек - вона і так обтягне форму рамки.
4
З картону виріжте третю заготовку - підкладку для зображення - коло з трохи меншим (на пару міліметрів) діаметром, ніж зовнішній діаметр рамки. Зверху на деталі підкладки зробіть напівкруглу виїмку за розміром вашого великого пальця, щоб легко витягувати вміст рамки. Трохи нижче діркопробивачем проколіть чотири отвори, в які проденьте шнурок або мотузку для підвішування рамки на стіну. Можна приклеїти клейовим пістолетом спеціальну готову металеву петлю.
5
Тепер можна приступити до складання готового виробу. Покладіть декоративну обгортку рамки лицьовою стороною вниз, на неї помістіть картонну основу, поєднуючи деталі (припуски на подгибку декоративної деталі рівномірно виступають за краї картонної основи рамки). Оберніть папером або тканиною верхню половину картонної основи, послідовно приклеюючи зубчики припуску до зовнішнього діаметру основної деталі рамки. З діаметру припуск приклейте повністю. Для паперу краще застосовувати клей ПВА або гумовий, а для тканини - клейстер з крохмалю або клей БФ-6.
6
Зверху на деталь основи покладіть підкладку внутрішньою стороною вниз. Залишилося не загнутими зубчики припуску декоративної деталі приклейте, захоплюючи вже дві деталі - основу і підкладку. Таким чином, між цими деталями рамки утворюється «кишеньку», в який можна помістити ваше зображення.
7
Уява може підказати вам і інші варіанти оформлення зображень округлої форми. Наприклад, старий будильник або кімнатний барометр перетворять ваше фото в унікальну міні-інсталяцію. Вінілові та CD-диски в якості фоторамок з наклеєними на них круглими фотографіями мега-зірок прикрасять інтер'єр завзятого меломана. Сплетена з соломки косичка у формі вінка послужить прекрасним доповненням до вишитої круглої композиції.
Корисна порада
Використовуючи наведену схему, можна виготовити рамки з найрізноманітнішим декором. Морські камені, черепашки, гудзики, бісер, висушені рослини, крупи, зерна кави - цими підручними матеріалами прикрашати рамку легко й захоплююче. Залучіть до цього заняття дітей - ось вам і корисний урок, і якісно проведений з малюками час.