Як поміняти пошуковик в Опері. Як поменяті службу пошуку в опері.

Праворуч від адресного рядка в браузері Opera розміщується вікно для введення пошукового запиту. До нього прикріплений випадає пошукових систем, в які браузер може відправити введений запит, а одна з них завжди обрана за замовчуванням. Якщо ви хочете поміняти пошукову систему за умовчанням, змінити порядок їх слідування в списку, доповнити його або навпаки скоротити, то така можливість в Opera існує.
Інструкція
1
Розкрийте список, що випадає в поле пошукового запиту і виберіть у ньому самий останній пункт - «Налаштувати пошук». Браузер відкриє вікно, яке дає доступ до його настройок на вкладці «Пошук».
2
Якщо потрібно замінити пошукову систему за умовчанням, іншою системою зі списку, то клацніть рядок з потрібним пошукачем в списку «Управління службами пошуку». Потім натисніть розміщену правіше списку кнопку з написом «Правка» і браузер відкриє ще одне віконце із заголовком «Служба пошуку».
3
Клацніть кнопку «Докладніше» і поставте позначку в полі «Використовувати як службу пошуку за умовчанням». Якщо ви хочете, щоб ця ж пошукова система була задіяна і в Експрес-панелі, то поставте відмітку і в поле «Використовувати як пошук Експрес-панелі».
4
Зафіксуйте зроблені зміни установок браузера, натиснувши кнопки «OK» у вікні «Служба пошуку», а потім у вікні "Налаштування".
5
Якщо тієї пошукової системи, якої треба замінити використовувану зараз систему, немає в списку пошукачів браузера, то додати його можна двома способами. Найбільш простий вимагає переходу на сторінку, в якій розміщено поле для введення пошукового запиту вашої нової системи. Клацніть це поле правою кнопкою миші і в що випав контекстному меню виберіть пункт «Створити пошук». В результаті з'явиться описане вище вікно «Служба пошуку» з частково заповненими полями.
6
Призначте кодову букву цій пошуковій системі, вказавши її в поле «Клавіша». При необхідності зміните назву пошуковика в поле «Назва» - зручніше замінити його більш коротким. Поставте позначки в полях, визначальних використання цієї пошукової системи за умовчанням, як це описано в третьому кроці. Потім натисніть кнопку «OK».
7
Інший спосіб додавання нової пошукової системи передбачає самостійне заповнення всіх полів в цьому самому вікні «Служба пошуку». Для цього розкрийте список, що випадає в поле пошукового запиту поруч з адресним рядком браузера, виберіть пункт «Налаштувати пошук» і клацніть кнопку «Додати». Всі поля, які потребують заповненні, описані в попередніх кроках. Вдобавок до них вам необхідно буде самостійно вписати в поле «Адреса» URL, на який браузеру слід відправляти пошуковий запит. За заповненні всіх полів не забудьте натиснути кнопку «ОК».
У браузері Opera існує список за замовчуванням, що містить базовий набір пошукових систем. Він використовується інтернет-обозревателм для відправки запитів, введених в поле пошуку поряд з адресним рядком. Якщо вас не влаштовує цей список, то існує можливість його доповнити або повністю замінити.
Інструкція
1
Виберіть рядок «Налаштувати пошук» в випадаючому списку, який відкривається клацанням по піктограмі, вміщеній правіше поля для введення пошукового запиту. В результаті буде відкрита вкладка «Пошук» вікна налаштувань браузера.
2
Відкрийте діалогове вікно доповнення списку новим пошуковиком, натиснувши кнопку «Додати», розміщену правіше списку «Управління службами пошуку».
3
Наберіть в полі «Назва» ім'я нової пошукової системи, яка відображатиметься у списку пошукових систем. В поле «Клавіша» вкажіть одну літеру для заміни назви системи при введенні пошукового запиту безпосередньо в адресний рядок.
4
В поле «Адреса» вкажіть URL нового пошуковика, а якщо запит повинен відправлятися методом post, то поставте відмітку в полі «POST-запит» і введіть список змінних в поле «Запит».
5
Поставте, якщо це необхідно, мітку в чекбоксі «Використовувати як службу пошуку за умовчанням». Якщо цей же пошуковик повинен бути присутнім і на сторінці експрес-панелі, то поставте позначку і в чекбоксі «Використовувати як пошук Експрес-панелі».
6
Натисніть кнопку OK і Opera додасть новий пошуковик в загальний список. Закрийте вікно налаштувань натисканням в ній кнопки OK.
7
Можна спростити цю процедуру, якщо перейти на сторінку, де розміщено поле введення пошукового запиту системи, яку ви хочете додати. Клікніть це поле правою кнопкою і під сплив контекстному меню виберіть рядок «Створити пошук». Браузер відкриє описане вище вікно додавання пошуковика, в якому поля «Назва», «Адреса», «Запит» і «POST-запит» будуть вже заповнені потрібними значеннями. Замініть значення в поле «Назва» - в нього браузер поміщає текст заголовка вікна, в більшій мірі призначений для пошукових роботів і містить дуже довгий текст. При необхідності відкоригуйте введені браузером значення інших полів і натисніть кнопку OK.