Як викопати погріб.

Хороший льох - сухий і просторий льох . Тому при його спорудженні потрібно грамотно вибрати місце і правильно призвести копку котловану. Особливу увагу слід приділити утеплення та оздоблення споруди.
Вам знадобиться
  • - лопата;
  • - молоток;
  • - цвяхи;
  • - горбиль для обшивки стін льоху;
  • - щебінка і глина для укладання підлоги льох;
  • - толь або руберойд для даху.
Інструкція
1
Визначте місце для риття льох а, виходячи з рельєфу місцевості, зручності підходів до нього, рівня залягання грунтових вод.
2
Копайте котлован для льох а з невеликим ухилом укосів.
3
Обшийте стіни котловану обаполом або іншими підручними матеріалами.
4
Пол льох а укладіть десятисантиметровим шаром щільно размятой глини з додаванням щебеню. Зверху обробіть його рідким вапняним розчином.
5
Спорудіть стелю. Для цього виконайте горизонтальний накат з жердин, обмажте його сумішшю глини з соломою. Зверху засипте його грунтом.
6
Побудуйте двосхилий дах з товстих обрізних дощок, обапола, толі або руберойду.
Зверніть увагу
Якщо не обшивати стіни льоху дошками, то земля або піщаний грунт буде обсипатися, а умови зберігання овочів взимку значно погіршаться. Не виключається в цьому випадку і промерзання продуктов.Толщіна стелі повинна бути не менше 30 см, що усуне промерзання що зберігаються овочів. Дах льоху повинна перекривати котлован приблизно на півметра. За рахунок цього дощова вода буде стікати в сторону, не потрапляючи в льох.
Корисна порада
Земляні роботи доцільно проводити в червні-липні, так як в цей час зазвичай стоїть суха і ясна погода, отже, грунтова вода піде на значну глубіну.Уровень залягання грунтових вод можна визначити за допомогою спеціальних щупів або по рослинності. Там, де рясно росте хвощ, кінський щавель, очерет і осока, а також рояться мошки, глибина залягання підземних вод не велика. Рити тут льох НЕ рекомендуется.Глубіна котловану для льоху повинна бути не менше 1,8 м, а ширина рекомендується в межах від 2,2 до 2,4 см.Чтоби уникнути появи води в погребі під час паводка, доцільно пролити дно котловану гарячим бітумом . Ця ж міра перешкоджає проникненню гризунів в льох.