Як організувати побут.

Враження від відпочинку на дачі нерідко буває зіпсовано стисненими побутовими умовами або повною їх відсутністю. Природно, різні люди мають різні можливості, а значить і поняття про комфорт у них теж різні, але якщо побутові умови на дачі відповідають певним, хоча б мінімальним вимогам, то жити в таких умовах буде набагато комфортабельней. Які ж моменти варто врахувати, організовуючи заміський побут?
Інструкція
1
Почніть облаштування дачного будинку з організації місця відпочинку. Які б роботи на дачі ви не проводили - будівельні або садово-городні, в будь-якому випадку настане пора відпочинку для вас і вашої родини. В ідеалі кожен член родини повинен мати власне спальне місце. Якщо у вас сподівається ще одне для гостей, буде просто чудово. Використовуйте стару, але міцну меблі, або придбайте недорогу нову - на дачі необхідно повноцінно відпочивати.
2
Облаштуйте кухонний куточок, якщо ваш будиночок зовсім маленький, або, якщо ви маєте таку можливість, зробіть кухню окремої. Проведіть воду в будинок, забезпечивши повноцінний стік, встановіть нагрівач води - мити посуд ви зможете не відчуваючи дискомфорту навіть пізньої осені. Поставте обідній стіл, шафа для посуду та приготування їжі, плиту. Сучасні виробники пропонують величезний асортимент побутової і кухонної техніки, адаптованої до стиснутим дачним умовам.
3
Продумайте, чим і як ви станете опалювати будинок в разі похолодання. Це можуть бути обігрівачі для кожної кімнати, грубка або камін.
4
Спорудіть душову. Якщо вона буде розташовуватися в вашому домі і буде оснащена нагрівачем, ви зможете освіжитися навіть в тому випадку, якщо будівництво лазні не входить у ваші найближчі плани, причому не залежно від сезону. При можливості, заведіть на дачі пральну машину, це особливо доцільно, якщо у вас велика сім'я.
5
Продумайте оснащення вбиральні. Це може бути біотуалет, який ви можете розмістити всередині будинку, що є зручним, сучасним і екологічним рішенням, може бути традиційний ватер-клозет або пудр-клозет, який набагато більш гігієнічний, ніж сільська вигрібна яма.
6
Не забудьте про дрібних побутових дрібницях, які можуть зіпсувати враження від відпочинку. Перевірте, чи всі вікна і двері обладнані москітними сітками, чи достатньо продумано освітлення в будинку і чи зручно на кухні вашої господині.
Корисна порада
Створення басейну, тінистої веранди або альтанки, споруда мангала, майстерні, звичайно, зробить ваш відпочинок на дачі ще більш комфортним.