Як знімати хірургічні шви. Як правильно знімати шов з шкіри.

Хірургічні шви накладаються при оперативному втручанні в організм людини і в разі отримання серйозних ран. Коли ж саме їх слід видаляти, залежить від багатьох чинників: на яку область тіла вони були накладені, які були пошкодження і яка операція проведена, який вік людини, чи є ускладнення, як швидко відновлюється організм і т.д.
Інструкція
1
Оскільки загоєння рани і майбутній естетичний вигляд того місця, де накладено шов, залежить також і від акуратності і своєчасності його зняття, то майте на увазі, що краще, якщо цим займеться професійний медик. Тому перш за все подумайте про звернення до звичайну поліклініку або ж платне медустанову, де цю процедуру, безсумнівно, проведуть більш якісно і бистро.Еслі ви впевнені, що рана загоїлася і не буде викликати ніяких занепокоєнь, то можете зняти шов і самі, тільки дізнайтеся, через який час це можна зробити.
2
Акуратно зніміть пов'язку, яка закривала ваш шов, притримуючи шкіру лопаткою, пінцетом, марлевим кулькою і т.д., щоб вона сильно не натягувалася. Якщо був приклеєний пластир, змочіть його тканинну поверхню, а потім знімайте його вздовж рани, а не впоперек, щоб випадково не розкрити рану і не заподіяти біль. Якщо пов'язка сильно присохла, гарненько змочіть її розчином перекису водню з допомогою марлевого валика.
3
Пов'язку на стопі або кисті руки можна розмочити в теплому розчині перманганату калію. У стерильну ємність налийте теплу воду і додайте туди кілька крапель розчину перманганату калію (30%) - рідина повинна мати інтенсивну рожеве забарвлення. Після цього опустіть кінцівку у воду разом з пов'язкою приблизно на 5 хвилин. Коли знімете пов'язку, тоді вже витягуйте з води і руку (чи ногу).
4
Коли ви знімаєте бинт, не варто його скручувати, щоб в рану, ще не зовсім зажівшую, не потрапила інфекція. Його краще просто розрізати. Область швів також можна обробити розчином йоду або медичного спирту.
5
Для зняття шва візьміть хірургічний пінцет, а також ножиці і невелику серветку. Пінцетом дуже обережно підтягуйте один з кінців нитки, який зазвичай зав'язується збоку від лінії шва. Після того, як ви витягнете на два-три міліметри білу ниточку, підведіть під неї гострий кінець ножиць, розріжте цю нитку у самої поверхні шкіри. Зрізану нитку з вузликом потихеньку витягніть за допомогою пінцета. Важливо, щоб нитка, яка була зверху, не проходила вглиб шкірної тканини і ненароком не інфікована її.
6
Коли повністю закінчите цю процедуру, область рубця обробіть антисептичним засобом і закрийте стерильною пов'язкою.