Як прати шаль. Як прати пухову шаль.

Модні пашміновие шалі, знамениті пухові хустки, палантини з найтоншого кашеміру та шовку - всі ці предмети гардероба вимагають великої делікатності як в шкарпетці, так і в пранні.
Інструкція
1
Забруднення з кашемірових хусток і шалей переважно видаляти сухою чисткою. Якщо ж пляма міцно в'їлися в тканину, то доведеться вдатися до прання. Незважаючи на те, що більшість сучасних пральних машинок мають режим «ручного прання», вовняні та шовкові шалі рекомендується прати вручну.
2
Налийте в таз води температурою не більше 30 градусів. У ній розчиніть необхідну кількість рідкого миючого засобу. Воно не повинно містити ензими, які руйнівно діють на натуральні волокна шерсті та шовку. Занурте шаль в воду і акуратно розправте. При сильних забрудненнях використовуйте кисневий відбілювач, який активний вже при 30оС.
3
Через півгодини починайте відпирати забруднення. Не рекомендується сильно терти тканину. Краще використовуйте мило-Антіпятін. Якщо це біла, сіра або коричнева однотонна шаль з кашеміру, то не варто побоюватися втрати кольору. Якщо ж у складі шалі є ще й шовк, то тут необхідно випробувати Антіпятін на куточку вироби, щоб не знебарвити ділянку із забрудненням. Після прання шаль прополіскують водою такої ж температури, як при пранні щоб уникнути усадки, додаючи кондиціонер для вовни. Не вичавлювати і не викручуйте виріб!
4
Якщо ви довіряєте прання таких делікатних предметів гардероба машинці, то перед тим, як закинути їх в барабан, складіть в спеціальний мішечок, який захистить вироби від ушкоджень. Включайте «ручне прання» і ні в якому разі не користуйтеся віджиманням і сушкою.
5
Сушити шалі потрібно, розправивши на рушник, який, в свою чергу, було розкладено на рівній поверхні. У міру намокання рушник треба міняти. Щоб уникнути спотворення форми потрібно зафіксувати кути шалі або меблевими гвоздиками, або канцелярськими кнопками. Якщо можливості розкласти шаль немає, повісьте її на мотузку і оберніть навколо неї, скачавши таким чином валик. В цьому випадку шаль не витягне і не деформується.