Як визначити потужність резистора.

Для визначення потужності резистора візьміть вольтметр і паралельно приєднаєте до резистори в ланцюзі. Потім увімкніть амперметр в ланцюг. Зніміть показання сили струму і напруги, і перемножте їх значення, в результаті вийде потужність струму на резисторі. Можна виміряти потужність резистора , знаючи його опір і одне зі значень сили струму або напруги або за допомогою спеціального приладу - ваттметра.
Вам знадобиться
  • Джерело струму, амперметр, вольтметр, омметр і ватметр.
Інструкція
1
Визначення потужності резистора вольтметром і амперметром Складіть електричне коло, куди включите резистор, і амперметр. До клем резистора приєднаєте вольтметр. При підключенні до джерела постійного струму дотримуйтесь правил підключення приладів (позитивний полюс приладу підключайте до позитивного полюса джерела струму). Після підключення ланцюга до джерела струму зніміть показання сили струму в амперах (амперметр) і напруги в вольтах (вольтметр). Отримані значення перемножте (P = UI), і в результаті отримаєте потужність резистора у ВАТ.
2
Визначення потужності резистора вольтметром Якщо опір резистора відомо (воно вказується прямо на його корпусі або виміряйте його омметром), підключіть до його клем вольтметр. Зібрану ланцюг підключіть до джерела струму. Виміряйте значення напруги на резисторі в вольтах. Потім зведіть значення напруги в квадрат, і поділіть на значення опору (P = U?/R) - це і буде потужність резистора .
3
Визначення потужності резистора амперметром При відомому опорі підключіть ланцюг до джерела струму, включивши в неї послідовно амперметр. Виміряйте силу струму в ланцюзі амперметром в амперах. Потім зведіть значення сили струму в квадрат і помножте на значення опору резистора (P = I? R).
4
Визначення потужності резистора ваттметром Зберіть ланцюг, що складається з резистора , і паралельно до нього підключеного ваттметра. Підключивши її до джерела струму, побачите потужність резистора на шкалі або екрані приладу. Одиниці виміру, в цьому випадку, відрегулюйте в рамках дозволених приладом. Це можуть бути вати, мілівати, кіловати і т.д.
Зверніть увагу
У всіх випадках, в цілях безпеки збирайте ланцюг при відключеному джерелі струму.