Як знайти свої плюси і мінуси.

Золоте правило «Все пізнається в порівнянні» працює не тільки на абстрактних філософських поняттях, але також в реальному житті. Щоб зрозуміти щось про себе чи оточуючих людях, ми повинні порівняти. Але щоб порівняти себе з кимось, треба знати, як знайти свої плюси і мінуси.
Інструкція
1
Згадайте ситуації, коли ви змогли комусь допомогти абсолютно безкорисливо, не плекаючи ілюзій про нагороду, просто так, від чистого серця. Якщо такі випадки були у вашому житті, поставте собі великий жирний плюс: альтруїзм нині не в моді, і ви є приємним винятком із правил.
2
Візьміть аркуш паперу і складіть перелік умінь і навичок, якими володієте досконало або майже досконало. Це може бути кулінарний талант, вищий пілотаж в фотомайстерності, відмінне володіння яким-небудь інструментом, вміння малювати, писати вірші, складати композиції, вишивати, вирощувати дерева, будувати і майструвати ... Цей перелік можна продовжувати до нескінченності. У кожного з нас є достоїнства, тільки не соромтеся заявити про це. Склали список? Поставте ще один плюс.
3
Проаналізуйте випадки, коли ви змогли встояти перед спокусою зробити поганий вчинок. Це міг бути переможений приступ клептоманії, а міг бути усвідомлений вчинок не завдавати біль ближнього, навіть на шкоду своїм інтересам. Якщо вам є що згадати в цьому аспекті, додайте собі бонус.
4
Подумайте, на що ви готові заради найрідніших людей. Пам'ятайте, що ціна допомоги визначається ціною жертви. Поставте собі за це плюс чи мінус.
5
Оцініть професійні якості: коли і за що ви отримували заохочення від начальства, наскільки ви відповідаєте займаній посаді, як легко дається вам робота. А якщо у вас є свій бізнес - чи ефективно він розвивається. Оцініть себе за цим критерієм.
6
Подумайте, чи правильно вибудовувати відносини з людьми. Хто вас оточує? Чи вмієте ви дружити? Чи здатні на щирі почуття або поруч з вами тільки «потрібні» люди? Поставте плюс, якщо у вас є друзі і вашим відносинам багато років; і мінус, якщо періодично ваше оточення повністю змінюється.
7
Оцініть роль у сім'ї. Якщо на вас можуть в будь-якій ситуації покластися близькі, ставте плюс. Якщо часто хочеться ухилитися від вантажу відповідальності і перекласти його на плечі партнера, що не скромничайте, ставте мінус.
8
Вчіться оцінювати себе об'єктивно, орієнтуючись на максимально високі моральні установки і правила. Чим точніше визначте свої плюси і мінуси, тим приємніше буде нести тягар перших і простіше боротися з другими.