Як знайти індукцію поля.

Для визначення індукції магнітного поля візьміть спеціальний прилад, який називається Тесламетр, внісши його в поле, зніміть показання. Щоб знайти магнітне поле соленоїда, виміряйте його довжину і кількість витків, а також силу струму, що пропускається через нього, після чого розрахуйте індукцію. Також можна виміряти цю величину еталонним магнітом.
Вам знадобиться
  • Для вимірювань візьміть Тесламетр, соленоїд, амперметр, магнітну стрілку, динамометр.
Інструкція
1
Визначення індукції поля Тесламетр Візьміть датчик Тесламетр і внесіть його в потрібну точку простору, де вимірюється індукція магнітного поля . На шкалі або екрані приладу з'явиться числове значення цієї величини.
2
Вимірювання індукції за допомогою провідника зі струмом Зберіть ланцюг, що складається з прямого провідника, підвішеного на гнучких провідниках, і послідовно підключеного до нього амперметра. Виміряйте його довжину і помістіть провідник між полюсами магніту, підключіть ланцюг до джерела струму. На провідник почне діяти магнітна сила, яку уравновесьте динамометром, знявши з нього свідчення в ньютонах. Зніміть показання сили струму в амперах за допомогою амперметра. Послідовно поділіть значення магнітної сили на силу струму і довжину провідника в метрах (B = F/(I • l)), в результаті отримаєте значення індукції поля в теслах.
3
Вимірювання індукції поля соленоїда Візьміть котушку з ізольованого проводу, досить довгу для того, щоб силові лінії поля всередині неї були прямими. Виміряйте її довжину і порахуйте кількість витків дроту. Підключіть соленоїд до джерела струму, включивши в ланцюг послідовно амперметр. За допомогою амперметра дізнайтеся силу струму, що проходить через соленоїд в амперах. Після цього значення сили струму помножте на кількість витків соленоїда і поділіть на його довжину в метрах (I • n/l). Результат помножте на число 1,26 * 10 ^ -6, отримаєте значення магнітної індукції поля соленоїда в теслах.
4
Вимірювання індукції поля еталонним магнітом Для еталонного магніту візьміть довгу і тонку магнітну стрілку і підвісьте її на нитку крутильного динамометра. Внесіть систему в магнітне поле, і обертайте динамометр доти, поки стрілка не зрушиться з місця. Зніміть показання з динамометра. Потім піднесіть стрілку до торця соленоїда і, регулюючи силу струму, добийтеся, щоб при виході з положення рівноваги при обертанні, на динамометрі були ті ж свідчення. Розрахуйте індукцію поля соленоїда, вона дорівнюватиме індукції вимірюваного поля .