Як зв'язати модну кофту.

Пов'язана на спицях кофточка зігріє не тільки тіло, але й душу. У давні часи вважалося, що пов'язана вручну одяг відводить хвороби, оберігає від пристріту, додає сили і впевненість у собі.
Вам знадобиться
  • - 300 г бежевій пряжі (60% бавовни, 40% поліаміду);
  • - спиці №4.
  • Розмір: 40-42.
  • Щільність в'язання: 18 петель * 27 рядів = 10 * 10 сантиметрів.
Інструкція
1
Гумка 1 * 1. Лицьові ряди - поперемінно 1 лицьова, 1 виворітна. У виворітних рядах петлі в'яжіть по малюнку.
2
Виберете будь сподобалася ажурний візерунок. Кількість набраних петель кратно 11 плюс 1 петля для симетрії візерунка.
3
Спинка. На спиці наберіть 91 петлю і в'яжіть ажурним візерунком. Через 26 см від набірного краю закрийте для пройм з обох сторін 2 петлі і в кожному 2 ряду 4 рази по 1 петлі.
4
Через 43 см від набірного краю закрийте для вирізу горловини середні 27 петель і закінчите обидві сторони роздільно. Для заокруглення вирізу горловини закрийте з внутрішнього краю в кожному 2 ряду 1 раз по 3 петлі, 1 раз по 2 петлі. Через 46 см від набірного краю закрийте залишилися 21 петлю для кожного плеча.
5
Ліва поличка. Для планки-зав'язки наберіть 9 петель і в'яжіть 56 см гумкою 1 * 1. Далі наберіть 46 петель і додайте до них 9 петель планки. Потім в'яжіть наступним чином: кромочная, 45 петель ажурного візерунка, кромочная петля планки-зав'язки провязать лицьовій, 8 петель гумки, кромочная. Через 2 см від набірного краю виконайте зменшення петель для вирізу горловини, пров'язуючи в кожному 2 ряду 2 петлі разом виворітної 15 разів.
6
Через 26 см від набірного краю виконайте пройму аналогічно спинці.
7
Через 46 см від набірного краю закрийте 21 петлю плеча, а на інших 9 петель продовжуйте в'язати гумкою ще 10 см. Потім всі петлі закрийте.
8
Права поличка. В'яжіть симетрично лівої поличці.
9
Рукава. Наберіть 69 петель і в'яжіть ажурним візерунком. Через 25 см від набірного краю закрийте для оката рукава з обох сторін 3 петлі, потім у кожному 2 ряду 3 рази по 2 петлі, в кожному 4 ряду 3 рази по 1 петлі і в кожному 2 ряду 6 разів по 1 петлі. Через 37 см від набірного краю закрийте залишилися 39 петель.
10
Збірка. Виконати плечові шви. Пришити короткі сторони планки до вирізу горловини, пошивши при цьому їх посередині спинки. Втачать рукава і виконати бокові шви і шви рукавів.
Зверніть увагу
При в'язання ажурних візерунків необхідно дотримувати наступне правило: число накидов має дорівнювати числу зменшує петель в ряду.От правильного підбору пряжі для ажурного в'язання залежить результат, який вам потрібен. Ажурні візерунки вив'язуються з пряжі будь-якої товщини. А ось виглядати один і той же візерунок може по-різному, це цілком залежить від виду і товщини пряжі.
Корисна порада
Для в'язання бажано застосовувати пряжу світлих відтінків. На такий пряжі візерунок добре помітний вже через кілька рядів.