Як зробити красиву рамку.

Для фотографії, яку хочеться помістити на самому видному місці, необхідна особлива рамка. І, хоча вибір готових виробів в магазині досить широкий, все ж іноді хочеться якогось нестандартного, глибоко особистого дизайну при оформленні улюблених знімків. Саморобна рамка може стати і вдалим подарунком для близького друга, адже в дизайні можна зашифрувати те, що зрозуміло тільки дуже добре знають один одного людям. З фрагментів звичайних штучок, звичних дій і застиглих у кадрі миттєвостей, як з кольорової мозаїки, складається строката картина людських відносин.
Вам знадобиться
  • - дерев'яна фоторамка;
  • - багато пластикових карт/візиток/листівок;
  • - клей ПВА;
  • - ножиці;
  • - акрилова фарба;
  • - лак;
  • - кисті для клею, фарби і лаку.
Інструкція
1
Чудова в своїй простоті і, одночасно, несподіванки ідея фоторамки, прикрашеної в техніці мозаїки шматочками розрізаних пластикових карт. Також можна використовувати різнокольорові візитні картки і листівки. Для виготовлення такого оригінального обрамлення візьміть готову дерев'яну рамку відповідного розміру.
2
Пофарбуйте поверхню фоторамки акриловою фарбою з усіх боків. Підберіть колір фарби, відповідний для вашого знімка і контрастує з строкатістю елементів мозаїки - використовуваних пластикових карт. Візьміть широку щетинну кисть, щоб швидше прокра всю площу рамки фарбою. Коли дерев'яна поверхня просохне, покрийте її другим шаром фарби і знову висушіть рамку . Акрилові фарби дуже швидко сохнуть, тому для висихання буде достатньо 20-30 хвилин, в деяких випадках - 1:00.
3
Поки підсушується фарба, підготуйте витратний матеріал для викладання мозаїки. Розріжте пластикові картки (або візитки, листівки) ножицями на невеликі частини різного розміру. Середній розмір деталі - приблизно 1,5? 1,5 см. Шматочки можуть бути нерівною чотирикутної або навіть трикутної форми.
4
Починаючи з будь-якого кута, викладіть малюнок мозаїки по поверхні рамки. Виконуйте роботу ділянками: спочатку підберіть шматочки мозаїки на куточку рамки, акуратно викладіть їх, як вам підказує художнє чуття, а потім приклейте, змащуючи їх клеєм ПВА. Між елементами мозаїки залишайте невеликі зазори в 1-5 мм, хоча їх можна укладати і впритул. Таким же чином викладіть наступну ділянку рамки.
5
Продовжуйте ці дії, поки не оклеите всю поверхню рамки різнокольоровими шматочками. Підбираючи частинки мозаїки, стежте, щоб краї рамки були рівними і акуратними. З елементів різних кольорів можна викладати на рамці візерунки, цифри або слова. Для цього постарайтеся знайти достатню кількість карток контрастних кольорів.
6
Покрийте рамку лаком. Використовуйте лаки, придатні для покриття пластику (наприклад, спеціальний лак для декупажу або лак для меблів), щоб він міг добре висохнути на виробі і красиво блищав. Кисть для лаку потрібна широка щетинна. Лак наноситься зазвичай в два шари з проміжним підсушуванням.
Корисна порада
Основу для такої рамки можна зробити самостійно з інших матеріалів, наприклад, картону, фанери, солоного тіста або одноразової тарілки.