Як відрегулювати хід годинника. Як налаштувати хід маятника в наручних годинниках.

Найкраще регулюються годинник з ідеально відремонтованим механізмом. Щоб швидко перевірити хід годин, порівняйте їх хід по секундної стрілкою з хронометром. Якщо можна впоратися градусником, уточніть розмір його перестановки - визначте, яка різниця виходить в хід е годин за годину, потім за добу.
Інструкція
1
Якщо у годин велика відмінність в показанні часу від «еталона», тобто точно йдуть годин, які неможливо відрегулювати градусником, щоб виправити відставання, слід вкоротити спіраль. Вийміть штифт, що прикріплює спіраль до колонки, потім пересуньте кінець спіралі. Якщо ж години страждають поспіхом, необ хід імо виконати ту ж операцію, але вже по подовженню спіралі.
2
Якщо ви маєте справу з балансовими годинами, можна спробувати змінити не тільки довжину спіралі, але і вага балансу. Якщо годинник поспішають, додайте гвинтів на ободі балансу, якщо відстають - навпаки, зменшіть їх кількість. Також полегшити вага може обпилювання головок гвинтів знизу. Для збільшення ваги під гвинти можна підкласти тонкі шайби з латунної фольги. Вигвинтите його, вставте шайбу і знову пригвинтіть.
3
Після кожної виконаної маніпуляції перевіряйте правильність врівноваженості балансу на перевагу-машині. Ні в якому разі не можна допустити порушення врівноваженості балансу.
4
Не рекомендується збільшувати відстань між штифтами регулятора, це призводить до відставання годин. Зазор між двома штифтами або штифтом і замком повинен бути якомога менше. Але так, щоб замок регулятора не гнув і не тягнув спіраль під час перестановки регулятора в будь-яку сторону.
5
Якщо ви маєте справу з маятниковими годинами - в них добовий хід регулюється поворотами гайки, від яких лінза маятника підводиться і опускається. Під час регулювання лінзу злегка підтримують вільною рукою, для того, щоб маятник не стояло нерухомо (це потрібно, щоб не зламалася підвісна пружинка).
6
Якщо годинник поспішають - гайку повертайте вліво і стежте, щоб опустилася лінза. Якщо відстають - все те ж саме, тільки гайку повертати вправо, лінза піднімається.
7
Для перевірки годин (точності хід а) слід мати еталонний хронометр. Важливо, щоб свідчення секундної стрілки були узгоджені з показаннями хвилинної.