Як врятуватися від ведмедя.

Всі ми любимо відпочити на природі. Ну хто не любить погуляти по лісі, позбирати гриби чи ягоди? Але навіть на дозвіллі не потрібно розслаблятися. Адже ви не в себе вдома, а в гостях. У господаря лісу - бурого ведмедя . Це один з найбільших хижаків в світі. Важить він понад півтонни, але при цьому дуже моторний і швидкий звір. У ривку він розганяється до 50 км/год. Приплюсуйте до цього потужні передні лапи з довгими кігтями. Одним ударом ведмідь здатний перебити хребет, вирвати ребра або зламати кістки черепа корові.
Інструкція
1
Особливо небезпечний ведмідь в період гону. Він триває з червня по початок серпня. У цей період звірі порушені, нерідко ходять групами. Ведмеді людьми не харчуються. Більшість бурих хижаків з нормальною психікою і в звичайних умовах намагаються уникнути зустрічі з людиною і намагаються піти непомітно. Але завжди пам'ятайте: поведінка ведмедя , що зустрівся вам в конкретній ситуації, непередбачувано.
2
Передвигайтесь по лісі шумно, по можливості групою, розмовляйте голосно. Пересувайтеся по відкритій місцевості, де ви можете побачити ведмедя досить далеко. Уникайте ділянок високотравья, заростей кедрового стланика, заростей «лопухів» в заплавах річок і струмків. Тут люблять відпочивати ведмеді.
3
Чи не розбивайте табір на ведмежих стежках. Не смітити в лісі, складують відходи, недоїдки можуть залучити ведмедя .
4
Не ходіть по тайзі в сутінках або вночі. Особливо це небезпечно на берегах річок і струмків - в період нересту лососевих. В крайньому випадку, ходите з включеним електричним ліхтарем.
5
Чи не наближайтеся до останків полеглих тварин, масам кинутої браконьерски добутої риби та інших можливих принад. Ведмідь біля видобутку найчастіше переходить в напад.
6
Якщо побачите ведмедя здалеку, обережно покиньте це місце або обійдіть його стороною. Не наближайтеся до ведмежата.
7
не тікайте від звіра. Зберігайте спокій. Залишайтеся на місці і голосно кличте на допомогу, повільно відступаючи. Спробуйте відлякати звіра дзвоном металевих предметів, гучним криком, голосом, пострілами в повітря. Не намагайтеся стріляти в самого ведмедя .
8
Можете врятуватися від ведмедя на дереві, дорослий ведмідь через своєї ваги вже не зможе залізти на нього. Не проявляйте зовнішніх ознак страху.
9
Не повертайтеся до атакуючого ведмедеві спиною - є шанс, що він зверне в сторону. Втікатиме людина напевно приречений. Людей, витримали атаку ведмедя лицем до лиця більше, ніж тих, хто врятувався втечею.
10
При зустрічі з пораненим або агресивним ведмедем по можливості повідомте найближчим лісництво, міліцію, районні підрозділи МНС і т.д.