Як виїхати жити в Болгарію.

Риба шукає, де глибше, а людина - де краще. Деякі наші громадяни вважають, що добре скрізь, де не Росія. І найближчим за духом і слов'янського коріння райським місцем їм видається країна Болгарія. А що ?! Клімат на диво м'який, природа чудова, узбережжя Чорного моря, Європа, знову ж таки. Однак якби все було так просто ...
Інструкція
1
Як і всяка країна, Болгарія зовсім не чекає наших співвітчизників з розпростертими обіймами. Зовсім навпаки, сьогодні в Болгарії безробіття, тому візу для постійного місця проживання отримати досить складно. А без візи розраховувати на хорошу роботу в Болгарії складно. Болгарське ж громадянство отримати неможливо, не маючи родичів-болгар, та й доводити свої болгарські корені доведеться не один рік.
2
Тому перш, ніж виїхати в Болгарію на проживання, сто разів подумайте. І якщо ви все ж зважилися на цей крок, перш за все, займіться юридичною стороною питання.
3
Щоб виїхати в Болгарію жити, найпростіше зареєструвати на її території представництво іноземної фірми. Т.е, маючи фірму в Росії, ви можете відкрити і зареєструвати представництво в Болгарії, отримати вид на проживання терміном на 1 рік і жити в Болгарії, здаючи щорічно нульовий баланс в податкові інспекції Росії та Болгарії. Але тут, звичайно, є підводні камені. По-перше, законодавство наших країн постійно змінюється, і не факт, що нульовий баланс буде влаштовувати Болгарію і Росію надалі.
4
По-друге, вид на проживання припускає наявність у вас дійсної віза типу D, національної страховки вашої країни, мінімум 3000 левів (приблизно 1550 євро), розміщених на особистому рахунку в болгарському банку. Через рік вид на проживання можна відновити. А через 5 років поновлюваних видів можна отримати і постійний вид.
5
Щоб жити в Болгарії, можна ще вступити до навчального закладу на території країни. Тоді ви відразу отримаєте вид на проживання. Можна також купити нерухомість в Болгарії. Але при цьому способі переїзду вас чекає лише довгострокова в'їзна віза, спочатку на 1 рік, потім на 3 роки.
6
Найпростіше виїхати жити в Болгарію пенсіонерам. За чинним болгарському «Закону про іноземців», статті 24, пункт 10 пенсіонер-іноземець може отримати довгострокову візу, якщо у своєму розпорядженні засоби для свого забезпечення і отримує пенсію.
7
Для цього пенсіонер повинен надати: дійсний закордонний паспорт, договір про найм житла або його володінні, рахунок в болгарському банку і 1500-3000 євро на ньому, договір про переведення пенсії на той самий рахунок у банку Болгарії, довідку про отриману пенсії в Росії за останні 3 місяці. Довідку необхідно перевести на болгарську мову і завірити нотаріально.
Зверніть увагу
Ті, хто хотів би жити в столиці Болгарії, в Софії, і цікавляться рівнем цін в цьому місті, будуть приємно здивовані тим, що ціни тут не сильно відрізняються від цін у містах-курортах Болгарії (таких як Варна або Бургас ). Тут можна купити квартиру і за 700 тисяч рублів (і нижче, якщо сильно захотіти).
Корисна порада
... Енергійним, молодим тут, зрозуміло, буде просто нудно. Та й навряд чи їх занесе в Болгарію. Коли пишуть про «райське» життя в Болгарії, то маються на увазі пенсіонери-іноземці зазвичай. Багато європейців з холодних країн готують собі запасні аеродромидля приємного життя на пенсії в теплих країнах.