Як фотографувати в похмуру погоду. особливості фотографування в похмуру погоду.

Займаючись фотозйомкою, необхідно зламати стереотип, що погода може бути поганою і гарною. Погода буває різна! Просто потрібно знати, що краще знімати в дану погоду . Дивно, але найперспективнішою погодою для зйомок є негода.
Інструкція
1
Коли на небі є хмари, які розсіюють сонячне світло і роблять його більш м'яким, пейзаж стає дуже цікавим. У таку погоду пом'якшуються тіні, і перепад яскравості стає менше, що полегшують вибір експозиції, внаслідок чого фотографія виходить приємною оку. Кормі того, хмари в небі самі по собі дуже гарні.
2
Якщо хмари затягнули все небо, то краще фотографувати окремі деталі пейзажу. Саме в таку погоду на фотографіях добре виходять камені або скелі. В кадрі перепад яскравості буде невеликим, що допоможе добре пропрацювати все тіні. Крім того, в похмуру погоду на знімках яскраві кольори виходять насиченішим. В таких погодних умовах, коли зовсім немає сонця, можна знайти цікаві кадри для чорно-білої зйомки, графічних сюжетів.
3
Звичайно, дощ або снігопад знімати не зовсім приємно, але коли дощ закінчується, і грозові хмари розходяться, сонячні промені проникають на пейзажну сцену. Ситуація зі світлом весь час змінюється, і пейзаж стає чарівним. У ці хвилини можна зробити дуже цікаві знімки.
4
Роблячи кадри в складних умовах, коли частина пейзажу буде висвітлена яскравими променями, а решта область перебуватиме в тіні, потрібно швидко і правильно визначити потрібну експозицію. У дзеркальних камер сучасної апаратури матричний вимір, найімовірніше, невірно визначить освітленість сцени, залишаться опрацьованим тіньові ділянки, з мінімумом деталей.
5
Потрібну корекцію підбирайте експериментальним шляхом, роблячи знімки з різними поправками, контролюйте гистограмму, щоб не було пересветов. Якщо важко одночасно опрацювати тіні і сонячний ділянку застосуєте градієнтний фільтр або зробіть кілька кадрів з різними поправками. Потім можна ці кадри зібрати воєдино за допомогою технології HDR. У похмуру погоду добре займатися макрозйомкою і фотографуванням водоспадів і річок на довгій витримці.
6
Якщо ви потрапили в несприятливу для фотосесії погоду , не турбуйтеся. Робіть знімки, а коли повернетеся додому, все проаналізуйте, адже практика - найкращий вчитель.