Як мазати лижі парафіном.

Як відомо, лижі мазати треба. Будь-яка лижна мазь краще, ніж нічого. Особливо якщо лижі дерев'яні. Хоча й нові пластикові також необхідно мазати спеціальними лижними мазями. Чому у множині? Та тому, що лижі мазати доводиться двома видами мазей або парафінів.
Інструкція
1
Мазь ковзання наноситься на п'яту і носок лижі , покращує ковзання, підвищує швидкість, відповідно, збільшує задоволення. Вибирається залежно від температури і вологості повітря. Буває фторосодержащими і без фтору. Фторовмісна мазь, парафін, застосовується при вологій погоді.
2
Мазь тримання запобігає мимовільно віддачу, ковзання назад, лиж, утримує лижу на місці вчасно поштовху ноги. Вибирається також залежно від температури і вологості. Наноситься на середню частину лижі , на колодку, частина лижі (50 см) вгору від п'яти черевика, вставленого в кріплення.
3
Для нанесення парафіну, мазі на лижі вам знадобиться спеціальний праску (можна взяти і звичайний, старий, без отворів на підошві, поставити на найнижчий нагрів і тримати під рукою вологу ганчірку для швидкого охолодження ), пластиковий скребок (можна купити, а можна і самим зробити, підглянувши його конструкцію в магазині), нейлонова щітка (досить жорстка), м'яка ганчірка (повстяна або вовняна).
4
Первинна обробка нових лиж повинна виконуватися м'якими плюсовими парафинами без фтору, температура плавлення 65-70о С.
5
Обережно прогрійте ковзаючу поверхню лижі (наприклад, носок) теплим утюгом.Коснітесь праскою базового парафіну і накапати парафін на розігріту ковзаючу поверхню лижі .
6
За допомогою праски вплавьте парафін в ковзаючу поверхню. Слідкуйте за тим, щоб між поверхнею і праскою був шар парафіну. Дайте застигнути парафину хвилин 10-15.
7
Видаліть парафін з лижі скребком. Щіткою приберіть залишки парафіну з ковзної поверхні лижі і відполіруйте м'якою ганчіркою.
8
Повторіть ті ж маніпуляції з рештою ковзними поверхнями лиж. На базовий парафін таким же чином накладіть погодний парафін, тобто той, який підходить для даної температури і вологості.