Як підібрати лижну мазь.

Лижна прогулянка може здатися досить неприємним заняттям, якщо вам доведеться перетягувати на лижах важкі грудки снігу. Це означає, що ви неправильно підібрали мазь . Також не дуже здорово, якщо лижі вас не слухаються і норовлять їхати як вперед, так і назад. Це теж ознака неправильного підбору мазі.
Інструкція
1
Навіть якщо ви не спортсмен-лижник, а просто любитель лижних прогулянок, вам доведеться навчитися розбиратися в лижних мазях. Отже, лижна мазь буває двох видів: мазь тримання і мазь ковзання.
2
Назви говорять самі за себе, проте можна і докладніше. Мазь тримання утримує лижі від віддачі, тобто лижі не котяться мимовільно тому з-під ваших ніг. Мазь тримання наноситься на колодку лижі, це десь 50 см вгору від п'яти черевика, встановленого в кріпленні лижі.
3
Якщо ви не дуже досвідчений лижник, можете подовжити цю частину ще на 10-15 см вгору. Ні в якому разі не змащуйте мазь ю тримання низ лижі. Інакше ви ризикуєте не рушити з місця.
4
Мазь ковзання наноситься на інші частини лижі, на п'яту і носок. Саме від вибору мазі ковзання залежить ваша швидкість і самопочуття на лижні.
5
Мазі ковзання бувають різні. Це можуть бути парафіни, прискорювачі, емульсії, пасти, аерозолі і т.д. Якщо ви займаєтеся спортом, вам необхідно розібратися з вибором мазі для лиж досконально. Для цього доведеться прочитати купу спеціальної літератури, попросити допомоги у бувалих лижників.
6
Але якщо ви не професійний спортсмен, вам не варто морочитися з вибором мазі. Для ваших лиж цілком підійде парафінова мастило. Парафін бувають фторовані і парафіни без фтору. Фторовані застосовуються при великій вологості повітря (більше 50%).
7
У морозну невлажний погоду підійдуть парафіни без фтору. Вітчизняні парафінові мастила для лиж Луч, МВІС, ВИСТИ, ФЕСТ цілком придатні для лижників-аматорів. Вони недорогі і мають необмежений термін придатності. Одного набору вам вистачить на довгі роки.
8
Вибирайте для лиж мазь двох видів: мазь для ковзання і мазь для утримання. При підборі мазі для конкретного походу в ліс зупиняйтеся на засобі для відповідної температури і вологості повітря.
9
Якщо, прийшовши в ліс і ставши на лижню, виявиться, що ви помилилися з вибором мазі, краще перемажьте лижі. Це займе кілька хвилин, зате не зіпсує прогулянку. Просто візьміть з собою два тюбика мазі для трохи більш високої температури і трохи більше низькою і коркову натирання.
10
Щоб полегшити життя лижникам-аматорам випускаються універсальні мазі для широкого діапазону температур від + 3О С до 20о С. Купивши тюбик такого засобу, ви зможете кататися весь лижний сезон.
11
Крім того, бувалі лижники пропонують новачкам мазати лижі однієї і тієї ж мазь ю, наприклад ВИСТИ, тільки на колодку лижі нанести ту ж мазь , але на більш теплу погоду.В будь-якому випадку, яку б мазь ви не вибрали, змащені лижі краще, ніж не змащені взагалі.