Як вибрати акваріумних рибок. найпростіша акваріумна рибка.

Акваріум по праву вважається найкрасивішим елементом оформлення будь-якого приміщення. Непідготовлена людина при покупці його мешканців, може зробити купу помилок, тому давайте розберемося, як правильно вибрати акваріумних рибок.

Найпоширенішою безглуздістю, яку здійснюють акваріумісти, є вміст хижих і нешкідливих риб разом, а також зміст риб, не призначених для будинку. Якщо риба не хижа, але крупна, вона без зусиль зможе проковтнути рибу дрібнішого розміру.

Тому, перше, що потрібно зробити майбутньому власнику рибок, це вивчити найбільше, можлива кількість різновидів акваріумних мешканців. Найпростіший варіант, зупинитися у виборі на рибок середнього розміру, швидше за все, особливих клопотів вони не принесуть (найпростіші у догляді Гуппі - красиві рибки із золотистою лускою).

Для того, щоб вибрати акваріумних рибок, потрібно визначитися з місцем придбання. Зараз, їх простіше купити в зоомагазині, але, як і скрізь, в цій сфері є свої лідери і аутсайдери. Якість одного і того ж товару в різних місцях може разюче відрізнятися. Почитайте відгуки про магазин, поспілкуйтеся з досвідченими аквариумистами, і тільки після цього робіть свій висновок. Відвідавши кілька магазинів, ви вже самі безпомилково визначите здорових риб від хворих, ознайомитеся з можливим асортиментом аксесуарів для акваріума, поспілкуйтеся з продавцями. Це дасть вам можливість отримати особистий, безцінний досвід.

Розглянемо кілька ознак компетентного магазину. Перше - це чистота і порядок не тільки акваріума, але і самого приміщення магазину. Якщо ви побачите, що на акваріумі присутня мітка «К» це означає, що риби в акваріумі заражені і не продаються. Поцікавтеся у продавця, з якої причини це сталося, і чи може захворювання риб знаходяться в карантині, вплинути на здоров'я «сусідів». Справа в тому, що в більшості магазинів риб виловлюють одним сачком, хоча за правилами він обов'язково повинен проходити дезінфекцію.

Крім усього іншого, кожен акваріум повинен містити повну інформацію про своїх мешканців, якщо така є, значить, магазин можна вважати кваліфікованим.

Не всі жителі сучасних квартир можуть дозволити собі утримання і установку великого акваріума, тому найчастіше купується акваріум невеликих обсягів. Вибираючи жителів для такого маленького штучного водоймища, необхідно дотримуватися кількох правил.

Правила утримання

В невеликий акваріум не варто поселяти велика кількість рибок. Купуйте риб, виходячи з розрахунку, що для однієї особини потрібно не менше чотирьох літрів води. Якщо врахувати, що зазвичай обсяг невеликого акваріума не перевищує тридцяти літрів, не варто заселяти його більш ніж десятьма водними мешканцями. Крім того, необхідно враховувати не тільки кількість, але і розміри риб, адже, якщо з мальків виростуть досить великі особини, їм буде тісно і некомфортно в малому обсязі води. Враховуйте і такий фактор як особливості, притаманні тій чи іншій породі рибок: комусь із них зручно жити в нижньому шарі, комусь - у верхньому. Якісь види особин малорухливі, іншим, навпаки, потрібно безперервне рух. Якісь рибки стайние, інші воліють самотність. При заселенні невеликого акваріума рибками з суперечливими якостями ви ризикуєте порушити їх життєвий ритм і створити хаос в самому акваріумі.

Яку рибку вибрати

Маленький акваріум небажано заселяти хижими видами риб. Не підійдуть для такого способу утримання і рибки ніжних, рідкісних, дорогих і екзотичних порід, оскільки в маленькому водоймищі вам буде важко підтримувати для них комфортні умови, такі риби часто хворіють і гинуть. З живонароджених риб найбільш невибагливі широко відомі гуппі, вони відрізняються рухливістю і дуже красивою забарвленням, їх блискуча зграйка дуже ефектно виглядає. Гуппі добре розмножуються, тому треба стежити, щоб акваріум не був перенаселений ними. До гуппі цілком можна підселити яскравих мечоносців, вони також невибагливі і додадуть вашому акваріуму яскравих червоних, чорних і зелених кольорів. Також дуже популярна рибка півник, відома своїм величезним «півнячим» хвостом і різноманіттям найнеймовірніших забарвлень. Чорна моллинезия трохи більше вибаглива, вам доведеться стежити за температурою і чистотою води, до того ж ця рибка воліє солону воду. З риб, що мечуть ікру, для маленького акваріума цілком підійдуть барбуси, невеликі рибки даніо-реріо і вуалево кардинали, яким необхідно велика кількість водоростей. Також не зайвими будуть крихітні яскраві неони, чиї зграйки завжди будуть оживляти акваріум і радувати око. Всі ці породи відрізняє невеликий розмір рибок і їх висока життєстійкість. Якщо є бажання вибрати рибу побільше, можна придбати смугастих, схожих на вітрильник, скалярій або сомиків, які, відрізняючись великими розмірами і яскравим забарвленням, прекрасно уживаються з будь-якими іншими рибками. Крім того, ці красиві золоті, зелені та краплисті жителі придонного шару є санітарами акваріума, очищаючи грунт і стіни від неперетравленого корми, бруду і нальоту водоростей. Таким чином, при бажанні можна заселити навіть невеликий, об'ємом від десяти до тридцяти літрів акваріум красивейшими рибками, які будуть цілком комфортно себе почувати, успішно уживатися один з одним і прикрашати ваш будинок.