Як виростити бавовна. Як садити насіння бавовни.

Китайці вже в 8 столітті вирощували бавовна як декоративну рослину, милуючись його бутонами, в процесі цвітіння міняють колір з білого і жовтого на рожевий і фіолетовий, і з'являються слідом за ними пухнастими «шапками» . Не факт, що ви самостійно зможете виростити бавовна для виробництва тканини, але дивовижна рослина точно прикрасить вашу квартиру або садову ділянку.
Вам знадобиться
  • - глибокий ящик,
  • - поліетиленова плівка,
  • - добрива,
  • - рідка суміш від шкідників.
Інструкція
1
Насіння бавовни досить-таки складно знайти в квіткових магазинах. Однак якщо ви опинитеся в Середній Азії (або там живуть ваші рідні та друзі), отримати насіння - не проблема. Їх слід кілька днів потримати в мокрій тканини, а потім посадити у велику ємність - бажано в глибокий ящик, оскільки коріння бавовни йдуть у землю на глибину не менше 30 см. Залежно від виду кущ бавовни виростає до 0,5 - 3 метрів і утворює велика кількість бічних гілок.
2
Бавовна слід поставити на підвіконня, так як цій рослині потрібно багато світла. Найкраще садити бавовна навесні. Квіти, схожі на рожу, будуть швидко рости і до осені зацвітуть. На другий рік бавовна буде розпускатися вже з весни. Через кілька тижнів після цвітіння на жорстких деревних стеблах з'являться насіннєві коробочки, «прикрашені» шовковистою ватою. Залежно від сорту і умов вирощування на коробочці бавовни можуть бути короткі і довгі волоски або ж тільки довгі.
3
На плантаціях бавовна росте в сухому жаркому кліматі і вимагає багато води. У домашніх умовах його треба поливати, як тільки починає підсихати грунт (особливо рясно - під час цвітіння). Добрива можна використовувати такі ж, як і для більшості кімнатних рослин. В цілому бавовна легко пристосовується до умов ґрунту.
4
Хвороби бавовни найчастіше з'являються в літній час. Для боротьби з грибками та шкідниками (павутинним кліщем, зеленим сліпняки, бавовняної попелиць та іншими) можна використовувати суміш часнику, перцю і мила. Бавовна спокійно зимує на вікні.
5
Варто спробувати висадити бавовна на ділянці. Рекомендується розміщувати його в захищеному від вітру місці в добре розпушеному землі «в компанії» з земляним горіхом і йому подібними культурами, що дозволяє наситити грунт азотом та іншими поживними речовинами. Необхідно вчасно видаляти бур'яни і періодично накривати бавовна поліетиленовою плівкою.