Як спостерігати за Сонцем.

Сонце є дуже яскравим об'єктом навіть для неозброєного ока. Застереження дорослих в нашому дитинстві «Не дивись на Сонці» має під собою дуже розумну грунт. Сонячні промені можуть пошкодити сітківку ваших очей, тому спостерігати за ним потрібно обережно.
Інструкція
1
Якщо ви використовуєте прилади для спостереження за Сонцем , то вони обов'язково повинні бути оснащені спеціальними фільтрами. Телескоп істотно підсилює інтенсивність потоку сонячних променів. Ключове правило! Не вдавайтеся до допомоги телескопа, бінокля або іншого оптичного устаткування без спеціальних фільтрів.
2
За відсутності фільтрів користуйтеся сонячним екраном. Проектуйте зображення Сонця на його поверхню.
3
Якщо ви хочете сфотографувати Сонце, то в такому ж обов'язковому порядку застосовуйте фільтри. По-перше, без них фотоапарат зіпсується, а по-друге, висока ймовірність того, що загориться плівка і сам корпус фотоапарата.
4
Навіть якщо ви користуєтеся екраном, що не підставляйте під пучок світла свою голову та інші частини тіла. Ви ризикуєте отримати глибокі опіки, які складно лікувати.
5
Пам'ятайте, що не можна залишати телескоп, який наведено на Сонці, без вашого особистого нагляду. Якщо в цей момент телескоп без окуляра, небезпека тільки зростає. Будь-який предмет, що потрапив під пучок сонячного світла, загориться.
6
Якщо у вас телескоп з об'єктивом великого діаметра, потрібно його диафрагмированного. Адже такий великий об'єктив постійно збирає велику кількість світла, що рано чи пізно спричинить перегрів окуляра і діагонального дзеркала. Є загроза, що оптика лопне. Осколки при цьому можуть завдати непоправної шкоди вашому зору, травмують голову.
7
Періодично давайте телескопу час, щоб він охолов, якщо працюєте з екраном. Занадто тривале навантаження без фільтрів може скоро вивести апаратуру з ладу. Перед кожним спостереженням перевіряйте, чи надійно фільтри закріплені на оправі об'єктива. Ваша недбалість по відношенню до власного здоров'я може призвести до того, що фільтр впаде, а ви втратите зір від опіків сітківки.
8
Завжди використовуйте кришки, щоб закривати гід, шукач і всі оптичні елементи телескопа. Хоча шукач - телескоп невеликого розміру, він небезпечний не менше, якщо пучок світла, відбитий від нього, впаде на вас або на оточуючих.