Як розписати футболку. чи можна малювати на футболках фарбами з балончика.

Будь однотонна футболка може стати полотном для ваших експериментів. Озброївшись однієї баночкою фарби, майку можна зафарбувати повністю, створити на тканини абстрактні візерунки або нанести графічниє символи. Щоб зробити неповторною саму пересічну річ, використовуйте декілька технік розпису по тканині.
Вам знадобиться
  • - футболка;
  • - фарба по тканині;
  • - пензлик;
  • - нитки;
  • - резерв для батика;
  • - картон;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Перед тим як розмальовувати футболку , виперіть і висушіть її. Натягніть ту сторону футболки, яку будете розписувати, на рамку для батика або на п'яльці. Зробіть кольоровий ескіз візерунка на папері.
2
Якщо ви хочете зробити барвисте полотно без чітких меж з плавними переходами кольору, використовуйте вільну техніку розпису. З пульверизатора змочіть футболку , широкими мазками пензля нанесіть по черзі кілька відтінків і дайте їм розтектися по поверхні.
3
Щоб додати в малюнок більш чітку форму і обмежити поширення кольору, спробуйте техніку гарячого або холодного батику. У першому випадку ті ділянки тканини, які повинні залишитися світлими, незафарбованими, просочуються гарячим воском (за допомогою кисті), у другому - фрагменти малюнка обводятся спеціальним резервом, який не пропустить фарбу за свої межі. Наносите малюнок, звіряючись з ескізом і рухаючись від більш світлих відтінків до темних.
4
Розпис, зроблену одним із названих способів, можна доповнити об'ємним контуром - він виконує тільки декоративну функцію і не замінює собою резерв.
5
Щоб нанести на футболку напис, використовуйте спеціальні маркери для розпису по тканині. Попередньо придумане слово або фразу краще написати олівцем, а потім обвести.
6
Можна вирізати символ, фразу або силует з картону, прикласти до футболці і зафарбувати трафарет акриловою фарбою з балончика. Зазвичай такий склад не вимагає закріплення.
7
В якості штампів для футболки можна брати половинки овочів, які в розрізі мають неоднорідну фактуру. Наприклад, половину ріпчастої цибулі можна занурити у фарбу по тканині і прикласти до футболці. Такими візерунками можна покривати всю поверхню або тільки частину.
8
Існують пігменти для тканини, які розчиняються у великій кількості води і спочатку призначені для рівномірного фарбування всієї речі. Щоб домогтися більш несподіваного і цікавого ефекту, зробіть на футболці кілька «защипов», перев'яжіть їх нитками, покладіть майку в ванну або тазик і зверху залийте розведеною (по інструкції) фарбою. Не чекаючи, поки тканину промокне наскрізь, покладіть її на суху чисту поверхню і дайте висохнути (можна підсушити феном). Після цього Розв'яжіть вузлики. У цих місцях фарба утворює патьоки і порожнечі, які складають в результаті незвичайний візерунок.
Корисна порада
Натуральні тканини краще тримають фарбу, проте останнім часом випускається багато складів, які підходять і для синтетики - інформацію про це шукайте на упаковці. Там же має бути сказано про спосіб закріплення фарби. Як правило, її фіксують, праскою проглажівая малюнок з виворітного боку.