Як вибрати організаційно-правову форму.

Як тільки ви придумали бізнес-план і врахували всі джерела доходу, можна думати про організаційно-правовій формі підприємства. Таких форм кілька, і кожна має свої особливості та нюанси. До основних відмінностей можна віднести ступінь публічності підприємства і систему його управління.
Вам знадобиться
  • бізнес-план, грошові кошти, документи
Інструкція
1
Розглядаючи види підприємства, на перше місце можна поставити ТОВ. Абревіатура розшифровується як Товариство з обмеженою відповідальністю. Така форма зручна тим, що не виникає проблем з реєстрацією і немає необхідності у випуску акцій. Суттєвих недоліків у неї немає. Зараз дуже багато ТОВ, які реєструються з метою шахрайства, звідси народжується недовіра з боку споживачів.
2
ЗАТ - закрите акціонерне товариство і ВАТ - відкрите акціонерне товариство. Учасники вищеназваних Товариств відповідають за зобов'язаннями тільки в межах свого внеску в статутний капітал. ЗАТ і ВАТ вважаються більш надійними формами ведення бізнесу, оскільки процедура реєстрації займає більше сил, часу і, звичайно ж, коштів. Багато партнерів бачать в таких формах стійку і солідну організацію. Це стосується і кредиту в банку - АТ отримують його набагато простіше. Різниця між ними в тому, що ВАТ може продати акції на вільному ринку, а ЗАТ лише обмеженому колу осіб. Мінус акціонерних товариств - дороге утримання. Також суттєвим незручністю є проведення щорічного обов'язкового аудиту, а якщо акціонерів понад 50 осіб, то ведеться реєстр акціонерів.
3
ІП або індивідуальний підприємець - найпростіша форма реєстрації. Власник, тобто підприємець, тільки один, отже, він власник усього майна. Але й тут є підводні камені - підприємець несе відповідальність всім своїм майно. Значний недолік - можливі проблеми з інвесторами і банківськими позиками.
Зверніть увагу
Не забувайте, що ІП несуть відповідальність особистим майном, а учасники інших організаційно-правових форм тільки своїм внеском до статутного капіталу.
Корисна порада
Реєстрація ІП займає набагато менше часу і коштів - порядку 800 рублів. Реєстрація юридичної особи обійдеться мінімум в 4000 рублів. Пакет реєстраційних документів, подаються до податкових органів, теж відрізняється. У ІП це лише заява, копія паспорта і квитанція про сплату державного мита. ТОВ, ЗАТ і ВАТ необхідно значно більше документів, а також наявність печатки.