Як порахувати, скільки плитки потрібно. Як правильно розрахувати скільки квадратів плитки на підлогу потрібно купити.

Для оздоблення стін і підлоги часто використовується керамічна плитка. Вона має різний розмір, тому для точного розрахунку потрібного матеріалу необхідно знати розмір купується плитки. Щоб не було необхідності переплачувати за зайвий матеріал, потрібно скористатися формулою розрахунку.
Вам знадобиться
  • - вирахувати загальну площу поверхонь, які будуть закриті плиткою;
  • - площа однієї плитки.
Інструкція
1
Для точного розрахунку необхідно вирахувати площу поверхонь, на які буде наноситися плитка. Для цього використовується звичайна математична формула за 4 клас. Площа поверхні вираховується шляхом множення довжини і ширини. Порахувавши площа кожної стіни, результати слід скласти. Окремо порахувати площу дверей і вікон, скласти. Отриману цифру відняти з загального результату.
2
Далі необхідно перевести розмір плитки в площу. Для цього довжина множиться на ширину. Результат переводиться в квадратні метри. На прикладі це виглядатиме так. Якщо довжина плитки 40 сантиметрів, ширина 20, то площа однієї плитки буде дорівнює 800 сантиметрів. При перекладі в в квадратні метри виходить 0.08 квадратних метра. Або 40 сантиметрів одно 0,4 квадратних метра помножити на 0,2 квадратних метра виходить 0,08.
3
Розраховану загальну площу, яку слід покрити плиткою, потрібно розділити на 0,08. Отримане число округлити до рівного результату. Це і буде потрібну кількість плитки.
4
На прикладі це буде так. Якщо шляхом розрахунку площу, яку потрібно покрити плиткою вийшла 40 квадратних метрів, то 40 необхідно розділити на 0,08 виходить 500. Стільки штук буде потрібно купити керамічної плитки.
5
Для перевірки можна використовувати іншу формулу з зворотною дією. Для розрахунку, кількість вирахуваною плитки множиться на її площу. Отриманий результат буде площею, яку можна закрити плиткою.
6
При цьому слід пам'ятати, що при викладанні плитки по рівному ряду потрібно купувати на 5% матеріалу більше, а при кладці по діагоналі - на 15%. Тобто в розрахованому прикладі при кладці по рівному ряду додається до загального числа плитки 25, а по діагоналі - 75 штук.
7
Часто ці формули для розрахунку не потрібні. Досить вирахувати тільки площа поверхні, яку потрібно закрити плиткою, а матеріал продається розрахований в квадратних метрах. Іноді вартість плитки вказана за 1 квадратний метр або за півтора квадратних метра. Тому знаючи загальну площу поверхонь і процентне співвідношення, яке потрібно додати при різному вигляді кладки, можна без зусиль купити потрібну кількість плитки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=02oVT_Uy_og