Як заварювати чай мате. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Щоб перше знайомство з новим напоєм залишило позитивні враження, необхідно серйозно підійти до питання його приготування. Мате - смачний чай з цілющими властивостями. Якщо перше враження від мате буде позитивно, то він може позмагатися за шанувальників із звичайним чаєм або кавою.
Інструкція
1
Традиційно мате п'ють з особливої посуду - калебаси (або калабас) через трубочку бомбилью (або бомбіжью). Класична калебаса - це невелика висушена гарбуз. Современник калебаси виготовляються з дерева, металу і навіть пластика. Сама трубочка виготовлена з металу. Бомбилья завжди завершується широким і плоским ситечком.
2
Традиційна технологія заварювання мате виглядає наступним чином. В калебасу засипте порошок мате вибраного сорту. Асортимент досить різноманітний: від класичного до полуничного або лимонного. Коли обсяг сухої заварки складатиме від 2/3 об'єму "гарбузики", закрийте її долонею і злегка струсіть.
3
калебаса нахиліть так, щоб весь порошок акуратно зсипалася до однієї сторони. Біля другий стінки вставте трубочку бомбилью і плавним рухом поставте калебасу у вертикальне положення.
4
Потім в калебасу маленькими порціями налийте гарячої, але не кип'яченої води. Ідеальна температура для води 70-80 градусів.
5
Обережно залийте порошок водою до рівня його перетину з трубочкою. На час цієї процедури отвір бомбильи обов'язково закривайте пальцем, тоді трубочку не потраплять сухі листочки заварки.
6
Дайте настоятися 2-3 хвилини, щоб заварка цілком зволожилася і трохи спресувати, а потім акуратно налийте води майже до верху посудини.
7
Одну порцію порошку можна заварювати багато разів до повної втрати смаку. При бажанні можна варити мате подібно кави або какао, додавати цукор або мед. Приготуйте холодне мате з льодом, цукром, апельсиновим, грейпфрутовим або лимонним соком, листям м'яти і т.п. Рецептів напою пребольшое кількість, на будь-який смак.
Корисна порада
Пийте мате не поспішаючи, потягуючи саму гущу з дна маленькими ковтками. Під час заварювання мате трубочку не зрушується і не розмішуйте нею напій!