Як перевірити банкноти.

Останнім часом різко зросла кількість підроблених купюр. Фальшивка може попастися вам в будь-який момент. Саме тому слід заздалегідь довідатися про те, як розпізнати фальшивку серед справжніх грошей.
Інструкція
1
Доллари.Пощупайте папір, на дотик вона повинна бути шорстка і бархатиста. Долари друкуються на спеціальному папері, що складається в основному з бавовни та льону. До того ж, на справжніх доларах є спеціальні кольорові вкраплення-ворсинки (1), розташовані в різних місцях банкноти . Серійний номер на банкнотах старого зразка починається з тієї ж букви, яка мається на друку Федерального резервного банку (від «А» до «L»), а на банкнотах нового зразка в друк вписаний орел (2) .При нахилі, на лицьовій стороні банкноти , можна побачити, як зелений колір цифри в правому нижньому кутку переходить в чорний, а потім назад - в зелений (3) .Фон портрета та будівлі на звороті купюри складається з дуже тонких ліній. Ці лінії повинні бути чіткими і плавними (4) Усередині цифри в лівому куті в кілька рядів надрукований мікротекст «USA 100» (5) .Якщо подивитися купюру на просвіт праворуч від портрета має бути видно водяний знак - ще один портрет (6). Зліва від портрета видна тонка вертикальна смужка, поміщена всередину банкноти . В ультрафіолеті вона світиться червоним (7).
2
Евро.Банкноти надруковані на дуже тонкому папері з об'ємними елементами (1) .При поворачивание купюри цифри з гідністю міняють свій колір від фіолетового до оливкового або коричневого, а на зворотному боці видно райдужний блиск від перламутровою смуги (2). Також, при повороті міняється зображення на голограмних штампі (3) .На просвіт можна побачити водяний знак (4) і захисну смужку, на якій видно номінал банкноти і символ Євро (5). Ці елементи повинні проглядатися як з лицьового, так і зі зворотного боку.
3
Рублі.На дотик повинен відчуватися рельєф тексту «Квиток Банку Росії» (1) і мітки для людей з ослабленим зором (2) .При нахилі купюри колір герба змінюється з малинового на золотисто-зелений (3) .В папері хаотично розташовані кольорові волокна, які світяться в ультрафіолеті. Двоколірні захисні волокна зовні виглядають фіолетовими, але при розгляданні через лупу на них спостерігається чергування червоних і синіх ділянок (4) .В папір введена металізована пластикова смужка, яка записується блискучим пунктиром (5) .На просвіт видно водяні знаки: цифрове позначення номіналу (6) і портрет Ярослава Мудрого (7) .Можно побачити, що наминав купюри сформований мікроотворами, які виглядають яскравими точками (8). При нахилі банкноти на поле (9) виникають багатобарвні смуги. Якщо розташувати банкноту під гострим, то на стрічці можна побачити світлі букви «РР» на темному тлі (10). Якщо банкноту повернути на 90 °, то зображення букв стає темним на світлому фоні.
Існує думка, що російська валюта має високий ступінь захисту від підробок. До того ж Банком Росії періодично вводяться в обіг нові модифіковані купюри з ще вищими захисними функціями. Проте фальшивки все таки зустрічаються. Відгородити від підробок може тільки вміння визначати справжність банкнот.
Інструкція
1
Є кілька способів, щоб визначити справжність банкнот: виявлення ознак при перегляді на просвіт купюри, при зміні кута зору, на дотик, а також ознаки, що визначаються за допомогою лупи. Вивчіть купюру на предмет прихованих райдужних смуг, для цього розгляньте лицьову сторону банкноти під гострим кутом. Ця ознака справжності присутній на банкнотах всіх номіналів 2004 року і вище. З того ж 2004 року в якості захисту від підробок використовується мікроперфорація. Розгляньте купюру на просвіт - повинна з'явитися цифра, що позначає номінал банкноти, виконана мікроотворами, які виглядають як яскраві точки. При цьому на дотик це місце на купюрі не повинно сприйматися шорстким.
2
На оборотній стороні купюри розгляньте пірнаючу металізовану захисну нитку. Вона виглядає як блискучі прямокутники, які утворюють пунктирну лінію, а якщо дивитися на просвіт - як суцільна темна смуга. Зверніть також увагу на коляропереносною фарбу, яка змінює свій колір при зміні кута нахилу банкноти. До 2010 року на 500-карбованцевих купюрах такою фарбою виконувалася емблема Банку Росії, на 1000-рублевих - герб Ярославля (колір змінюється з малинового на золотисто-зелений).
3
Озбройтеся лупою і роздивіться в папері банкноти хаотично розташовані кольорові захисні волокна (в купюрах починаючи з 2001 року вони будуть двоколірні), схожі на шматочки ниток. Зверніть увагу на краю купонних полів лицьового боку 1000- і 5000-рублевих купюр з 2010 року - розташовані тут тонкі штрихи володіють вираженою рельєфністю. Крім того, вгорі праворуч мається рельєфне нанесення тексту «Квиток Банку Росії», також сприймається на дотик.
4
Вивчіть приховані зображення, розташовані на орнаментальної стрічці купюр. Повернувши банкноту під гострим кутом, ви побачите букви «РР», це називається кіп-ефектом. Розгляньте Багатотоновий водяні знаки, глянувши на просвіт купюри. На вузькому купонному полі зображена цифра, що позначає номінал купюри, на широкому - частина сюжету оборотної або лицьової сторони, що має переходи від світлих тонів до темних.
5
Знову озброївшись лупою, на зворотному боці купюри роздивіться мікротекст (літери «ЦБР» та цифру, що позначає номінал). У верхній частині купюр повинен бути мікротекст з числа 1000, багаторазово повторюваного, у нижній - мікротекст у вигляді смуг з текстом «ЦБР 1000».
Зверніть увагу
Виявивши підробку або навіть просто засумнівавшись в достовірності купюри, здайте фальшиві банкноти в банк, де її співробітники проведуть експертизу за допомогою спеціальних пристроїв. До слова, такі детектори справжності крім банків маються на ломбардах, обмінних пунктах валюти і в багатьох торговельних центрах.
Корисна порада
Надруковані зеленою фарбою номер і серія банкноти мають магнітні властивості, які, втім, неможливо визначити без допомоги спецобладнання.