Як намалювати сліди тварин.

Малювання слідів тварин може стати захоплюючим заняттям для ваших малюків. Сліди можна малювати чим завгодно. Можна вирізати штампи з поролону. Можна зробити поролоновий тампон і малювати їм. А можна малювати і просто пальцями і долонями, якщо вмочити їх у фарбу. Малюкові такий спосіб неодмінно сподобається, та й вам доставить чимало задоволення. Малювання долонями і пальцями дуже добре розвиває дрібну моторику рук. Крім того, малювати долонями можна не тільки на папері, а й на мокрому піску, так що вам буде чим зайняти малюка і на пляжі.
Вам знадобиться
  • - гуаш;
  • - аркуш ватману;
  • - картинки із зображеннями слідів.
Інструкція
1
Сліди краще малювати на великому аркуші, щоб було де розвернутися. Почніть малювати зі слідів тих тварин і птахів, яких ви найчастіше бачите. Сліди кішок, собак і різних пташок можна розглянути на прогулянці. Уважно їх розгляньте.
2
Намалюйте пташиний слід. Умочіть палець у фарбу і проведіть вертикальну лінію знизу вгору. Починайте малювати з маленьким натиском. Натиск поступово збільшуйте до центру, потім знову ослабте, щоб верхня частина сліду вийшла гострою. Приблизно від середини намалюйте дві розбіжні «гілки» за одну і іншу сторони центральної лінії. «Гілки» розташовані під гострим кутом один до одного.
3
Намалюйте кілька варіантів пташиного сліду. Сліди ворони - великі, а сліди горобчика зовсім дрібні, їх можна намалювати мізинцем або запропонувати спробувати дитині.
4
Для малювання слідів собаки умочіть у фарбу нижню частину долоні. Зробіть відбиток. Потім умочіть у фарбу фалангу великого пальця і у верхній частині сліду зробіть 4 овальних відбитка, майже дотичних один з одним. Умочіть у фарбу кінчик мізинця і над кожним собачим «пальцем» зробіть відбиток коготка.
5
Намалюйте сліди кішки. Стисніть кулак і умочіть у фарбу його бічну частину з боку мізинця. Зробіть відбиток. З того боку, де відбилась кісточка, що знаходиться над мізинцем, зробіть великим пальцем відбитки «пальців» кішки. Кішка ховає кігті при ходьбі, тому їх малювати не потрібно.
6
Для мішаного сліду зробіть горизонтальний відбиток великим пальцем. Над верхньою його частиною зробіть 4 відбитка фалангою мізинця. Над кожним пальцем намалюйте кінчиком мізинця коготок.
7
Можна зробити і сліди тих тварин , яких у місті зустрінеш нечасто. Для того, щоб намалювати сліди єнота, попросіть дитину вмочити в фарбу всю долоню. Потім потрібно якомога ширше розставити пальці і зробити відбиток всією рукою.
8
Для малювання слідів кролика складіть разом всі кінчики пальців, приблизно як ви берете щіпку солі. Тільки пальці повинні бути разом все, в тому числі і мізинець. Умочіть у фарбу долоню з боку великого і вказівного пальців і зробіть горизонтальний відбиток.
Зверніть увагу
Гуаш повинна бути досить густою. Наливати її найкраще в блюдця. Щоб після такого заняття малюванням не довелося відмивати всю кімнату, застеліть стіл великий клейонкою. Підійде дитяча клейонка або великий шматок поліетилену.
Корисна порада
Зі слідами можна придумати безліч казок і цікавих ігор. Можна запропонувати дитині вгадати, чиї сліди ви намалювали. Можна влаштувати навіть цілий «театр слідів», поставивши яку-небудь знайому казку, на кшталт «Колобка» або «Теремка».