Як визначити психотип людини. психотип людей.

Кожна людина належить до якогось психотипу , що характеризує його з точки зору психології. Знаючи психотип співрозмовника, ви зможете спрогнозувати його реакцію на ваші слова і подальшу поведінку. Таке сприйняття оточуючих дозволить вам підвищити швидкість зворотного зв'язку з навколишнім світом, легше адаптуватися в соціумі. Кількість психологічних типів близько двох десятків, але найбільш часто зустрічаються п'ять: шизоид, истероид, епілептоід, гіпертензія і астенік.
Інструкція
1
Шизофренік людей відрізняє підвищена відповідальність і сталість. Вони живуть у світі своїх ілюзій, живлять нездійсненні надії змінити своє життя в кращу сторону. У спілкуванні вони злегка сухуваті і формальні, воліють тримати дистанцію і неохоче говорять про себе. Вони не стежать за модою - віддають перевагу практичному, зручний одяг. Шизоида можна дізнатися за незграбним рухам, монотонного голосу і уривчастій мови. Зазвичай, міміка у нього майже відсутній. Коло друзів у нього невелике, але вони надійні.
2
истероид, навпаки, дуже контактний, комунікабельний і для нього не є проблемою увійти в довіру до співрозмовника, він вміє користуватися чужими слабкостями і маніпулювати людьми. Йому подобається привертати до себе увагу, він любить показуху, любить бути на виду. Такі люди намагаються виділитися з натовпу яскравою, помітною одягом, одягаються екстравагантно, використовують аксесуари. Мова у них гарна, голос переконливий, в розмові вони жестикулюють і використовують багату міміку. Їм подобається все нове, незвичайне.
3
Людина, яка відноситься до епілептоідного типу, відрізняється акуратністю, педантичністю, пунктуальністю і працьовитістю. Ця людина консервативний, надійний і розважливий. Одягатися люди такого складу воліють класично, розмова їх спокійний і грунтовний. Прагматичні, чи не розмінюються на дрібниці. Якщо колекціонують щось, то що збирається колекція матиме і прикладне значення.
4
гіпертіми відрізняє витривалість і енергійність. Він заповзятливий і схильний здійснювати ризиковані вчинки, йому подобається одночасно виконувати безліч справ і вони в нього виходять. Володіє виразним голосом і живий, образною мовою. Розмовляючи, жестикулює. Зазвичай має розвиненим почуттям гумору і буває душею будь-якої компанії, він потребує постійного оточенні. Має безліч найрізноманітніших захоплень, одягається модно, але непомітно, має гарний смак.
5
Астеник - дотошен і скрупулезен, але не любить проявляти ініціативу. Він легко управляємо і не схильний до амбітності, сумлінну і акуратний виконавець, скромний, порядний, посидющий. Його захоплення, як правило, спокійні заняття - кросворди, шахи, читання. Його одяг скромна і непомітна. Володіє тихим голосом, нечіткої дикцією.
Двох однакових людей в природі не існує. У кожного є свої психологічні особливості. Саме вони зумовлюють риси характеру людини, її поведінку, ступінь навіюваності. Проте, виділяють кілька основних психологічних типів, до яких належить більшість людей.
Інструкція
1
Последите за своєю поведінкою. Якщо ви здійснюєте вчинки, швидко приймаєте рішення, активно проводите вільний час, то, швидше за все, ви истероид або гіпертензія. І ті, й інші мають активну життєву позицію, багато чого домагаються своєю завзятістю (у першому випадку) і чарівністю (у другому). Якщо ви не бачите нічого привабливого в активній діяльності, і стабільність для вас стоїть на першому місці, то ви можете віднести себе до астенікам або шизоидам.
2
Подумайте, який вид діяльності приносить вам більше задоволення. Наприклад, якщо ви любите спілкуватися з людьми, завжди бути в центрі уваги і не можете уявити своє життя без публіки, то ви гіпертензія. Якщо при цьому ви дуже сильно пишаєтеся собою і вважаєте, що краще вас дану роботу виконати ніхто не може, то це ознака истероида. Саме цей психотип характеризується егоїстичністю, самолюбством і почуттям переваги над іншими. Тиха і спокійна робота на одному місці приваблює астеников і шизоидов.
3
Проаналізуйте вашу манеру одягатися. Представники різних психотипів має свої уподобання в одязі. Істероїди люблять помітну і яскраву одяг, їх головна мета - виділитися з натовпу. Астеники, навпаки, вважають за краще одягатися скромно і непомітно, а гіпертіми - модно і зі смаком. Шизоїди зазвичай одягають те, що їм подобається і в чому вони комфортно себе почувають.
4
Задумайтесь про свої недоліки. Звичайно, важко об'єктивно оцінити не кращі риси свого характеру, але це допоможе вам більш точно визначити свій психотип. Наприклад, для шизоидов характерні страх, сором і надмірна жалість до себе, а істероїди грішать жадібністю і самолюбством. Для гипертимов проблемою може стати страх зробити помилку, а астеники часто невпевнені в собі і бояться всього нового.
Зверніть увагу
Дане розподіл на психотипи - не єдине. У психології існує маса методик, за допомогою яких людей поділяють на психологічні типи відповідно до самими різними ознаками.