Як спіймати бобра.

Найбільшим гризуном фауни Росії є річковий бобер. Вага дорослих особин коливається від 16 до 30 кг, хоча зустрічаються і більші екземпляри. Середня довжина тулуба становить 80-85 см. Щоб зловити бобра потрібно провести ряд підготовчих заходів.
Інструкція
1
Проведіть спеціальне обстеження і облік бобрових поселень. Після цього можна діагностувати можливість вилову бобрів в певному районі.
2
Намітьте ділянки, де можна проводити вилов і визначитеся з кількістю особин, що підлягають вилову. Починати його дозволено після закінчення у бобрів періоду розмноження і вигодовування дитинчат. У центральних областях це відбувається після 10 липня. Закінчується вилов, враховуючи час транспортування, з таким розрахунком, щоб випуск звірів відбувався за кілька тижнів до льодоставу.
3
Проведіть вилов бобрів заводським способом. Це осущетвляется за допомогою металевої живоловушки, що має шторні дверцята. До неї, використовуючи гумове кільце, приєднуються крила з капронової сітки, які потрібні при вилові бобрів з хаток в глибоководних або захаращених водоймах. Також застосовується саморобна пастка, зроблена з дротяних прутів, скріплених обручами, що має форму циліндра з довжиною близько метра, діаметром 40-50 см.
4
Бобров можна відловлювати з допомогою мереж довжиною 25-30 метрів і висотою 4 м з поплавками по верхньому шнуру та грузіламі по нижньому.
5
На березі відшукайте гніздову камеру і почніть стукати над нею палицею або ногами. Бобри лякаються шуму, виходять з нори і потрапляють у пастку.
6
Але у випадках, коли бобри затаюються або відсутні в норі, можуть бути корисні собаки, спеціально привчені до роботи з ними. Присутність гризуна така собака відчуває через півметровий шар ґрунту. Її випускають на берег після установки пасток і по її поведінці визначають, чи є бобер в норі.
Корисна порада
Вилов проводиться днем, коли звірі перебувають в хатках. З човна за допомогою жердини або весла намацуються траншеї перед входом в нори, в які укладають попередньо насторожені пастки. До них прив'язуються лозини так, щоб вони височіли над водою і своїм коливанням показували, що звір потрапив. При великому діаметрі нори встановлюються кілька пасток, щоб закрити всі вхідний отвір. Знаходяться поблизу інші виходи нір також змушують пастками або перегороджують кілками.