Як підтримати друга у важку хвилину. Як підтримати подругу в скрутну хвилину, вірші.

Горе чи життєві неприємності допомагають перевірити, наскільки ви близькі з вашими друзями. Підтримка у важку хвилину - ось чого ви чекаєте від справжніх друзів, а вони від вас. Від розуміння і взаємодопомоги залежить не тільки близькість і довіру відносин, але навіть подальше продовження дружби.
Інструкція
1
Чи не приставайте з настирливими розпитуваннями до одного у важкій ситуації. Багато людей схильні замикатися в собі при сильному душевному горі. Тому всі прохання "розкажи, що сталося", викличуть тільки обурення з боку страждаючого. Головне, що ви помітили тривогу і душевний хвилювання друга. Якщо він не може відразу ж розповісти вам про причини свого стану, не нав'язуйте йому свого спілкування, а просто будьте поруч.
2
Дайте відчути другу свою підтримку, навіть якщо ви не можете допомогти порадою. Людині, що відчуває горе, скорбота чи розчарування, важливо знати, що він не самотній. Ви можете перебувати поруч або запропонувати допомогти в побуті. Будьте спокійні й урівноважені. Якщо одна людина переживає, другий повинен дати йому відчуття спокою і сили.
3
Будьте готові вислухати друга. Коли перші найсильніші емоції притупляються, людині важливо виговоритися, висловити свої переживання, почуття, страхи - все, що накопичилося у нього на душі. Не встрявайте в його мова, не перебивайте, краще заваріть заспокійливого чаю з травами або просто обійміть і посидьте поруч. Дуже важливо в цей момент дати одному можливість розповісти всі подробиці та причини його горя.
4
Після того, як ви вислухали його, тверезо оцініть ситуацію. З будь-якої життєвої колотнечі є розумний вихід, також як і у всіх проблем є рішення. На спокійну, тверезу голову думається легше, тому другу так необхідна ваша допомога і обдуманий рада. Підказуйте тільки реальні дії, що не фантазуйте, що все налагодиться саме собою. Поради повинні бути практичними і конкретними.
5
Не давайте негативних оцінок того, що відбувається, не осуджуйте вчинків друга, які викликали неприємності в його житті. Зараз він потребує допомоги та підтримки, критика в такій ситуації недоречна, прибережіть її для іншого випадку.
6
Відволічіть друга від проблем. Якщо вам не вдасться витягнути його на галасливу вечірку (що не завжди доречно), то сходіть разом в кіно або просто прогуляйтеся в парку. Людина буде почувати вашу турботу і те, що його почуття і душевний стан вас хвилюють.
7
Не дозволяйте другу впадати в тривалу депресію. Це дуже погано позначається на здоров'ї в цілому. Надайте йому психологічну допомогу, поговоріть про те, що у всіх в житті відбуваються неприємні ситуації, які роблять людей сильнішими. Справжні труднощі і неприємності - це життєвий досвід. Не варто опускати руки, потрібно подолати все погане і прагнути кращого.
Важкі хвилини бувають у кожного з нас. Втрата близької людини, хвороба дитини, розставання з коханою - все це може зруйнувати впевненість в собі, отруїти існування і зробити життя нестерпним. Але ж існує життєвий досвід, який говорить про те, що як би не було важко в дану хвилину, через деякий час біль забувається і відступає. Як бути у важкі хвилини , як перестати страждати, хвилюватися і почати вирішувати ті проблеми, які нам під силу виправити?
Інструкція
1
Перестаньте страждати і труїти свою душу, адже важкі хвилини в житті траплялися не тільки у вас, перестаньте жаліти себе і прийміть допомогу від тих, хто готовий вам її запропонувати.
2
Невдачі і страждання загартовують людину, його характер і волю. Якби їх не існувало, ми не змогли б оцінити хвилини щастя і успіху. Не дарма кажуть, що життя чорно-біла смужка, зберіться і постарайтеся не застрягти в своїх проблемах, щоб не упустити щось нове, цікаве. Цінуйте кожен момент вашого життя і знаходите в ньому сенс.
3
Якщо ваше горе исправимо, то намітьте шляхи своїх дій, поставте собі реальні цілі, і кожен день працюєте над їх реалізацією. Складіть план і чітко дотримуйтесь його, діючи вперед до досягнення мети, ви перестанете витрачати час на безплідні страждання. Обов'язково відзначайте кожне своє досягнення і не забувайте частіше хвалити себе.
4
Повторюйте собі впевненість у своїх силах, якщо постійно говорити собі чарівні слова: «Я впораюся!», То ви запрограмуєте себе на перемогу і, звичайно, досягнете її.
5
Пам'ятайте, що від помилок не застрахований ніхто. Не треба панікувати, якщо з'являються труднощі і перешкоди, зате як приємно їх подолати і вийти переможцем у складній ситуації.
6
Тверезо оцінюйте свої можливості і намічайте ті цілі і завдання, які зможете виконати, уникайте негативних самооцінок. Якщо ситуація виходить з-під контролю, що не дійте нахрапом, відійдіть в сторону, накопите сили, тимчасово переключіться на виконання наступного завдання
7
Не соромтеся свого минулого і не шкодуйте ні про що. Зі своїх помилок і невдач, проаналізувавши їх, витягніть уроки. Продумайте, в якому місці ви були неправі і зробили помилку. Згодом цей досвід вам ще знадобиться.
8
Наповніть своє життя змістом, навколо багато нового і цікавого, просто треба побачити це - зустрічайтеся з друзями, поїдьте на природу, займіться новою справою, яка принесе вам радість і задоволення. Рівна і світла дорога до щастя буде прокладена вашими руками.