Як пікірувати розсаду томатів.

Вирощування помідорів - справа досить копітка, проте більшість городників успішно справляються з ним і знімають з невеликих грядок великі врожаї. Одне з важливих умов гарної приживлюваності і рясного плодоношення цієї рослини - це своєчасна і правильна пересадка розсади томатів з одного контейнера в маленькі горщики. Цей процес Рослинники називають пікіровкою.
Вам знадобиться
  • - Розсада томатів з двома справжніми листям;
  • - грунт і горщики невеликого розміру;
  • - марганцівка;
  • - вода;
  • - термометр;
  • - лопаточка або дерев'яна планка;
  • - лійка;
  • - стимулятор росту (не обов'язково).
Інструкція
1
Готуйтеся пікірувати розсаду томатів , коли на їх сіянцях виростуть по два справжніх листка. Біологи довели, що як при більш ранньої, так і при більш пізньої (з 3-4 листками) пересадці рослини набагато гірше приживаються і часто хворіють.
2
Полийте землю в контейнері за пару годин до початку процесу пересадки сіянців томатів , щоб вода встигла як слід вбратися в грунт. Це дозволить вам надалі з легкістю витягувати сіянці із землі.
3
Приготуйте горщики невеликого розміру і землю для пересадки помідорів завчасно. Посадковий грунт повинен бути точно такий же по складу, який використовувався при посіві насіння. Щоб запобігти захворювання і порчу розсади, рекомендується полити землю в горщиках слабким розчином перманганату калію. До моменту пікіровки використовується грунт повинен встигнути нагрітися до температури приблизно 20 градусів.
4
Викопуйте розсаду за допомогою спеціальної лопатки, або ж широкою дерев'яною планкою, намагаючись ні в якому разі не пошкодити бічні корінці маленьких рослин. На даному етапі необхідно відбракувати всі слабкі і недорозвинені сіянці. Нижній кінчик головного кореня кожного добірного томата необхідно відщипнути нігтями, щоб коренева система продовжувала правильно розвиватися. Якщо ж цього не зробити, корінь піде вглиб, що зашкодить майбутньому плодоносінню помідорів. Ні в якому разі не висмикуйте розсаду із землі - це може пошкодити їй!
5
Садіть розсаду томатів в невелику ямку (приблизно в 5-6 см завглибшки). Зверніть увагу на те, що корінь не повинен згинатися! Землю навколо пересадженого паростка обов'язково гарненько ущільните. Якщо розсада встигла надто витягнутися, її необхідно злегка поглибити. Однак сім'ядольні листя обов'язково повинні знаходитися на поверхні грунту.
6
Рясно полийте кожен пересаджений сіянець томата, щоб виключити порожнечі в області кореневої системи. Вода для поливу не повинна бути занадто холодною - оптимальна температура + 23-24 градуси. Перший час горщики з томатами поставте найкраще поставити в тінь і поливати рослини у міру висихання землі, проте не надто часто (всього раз чи два на тиждень). Коли пересаджені сіянці приживуться, поставте їх на сонячне місце. Не забувайте регулярно провітрювати приміщення. Тепер ваші помідорчики будуть добре почуватися і при температурі + 15-18 градусів.
Корисна порада
Останнім часом набувають все більшої популярності різні стимулятори росту, які допомагають кореневій системі розсади краще розвиватися і роблять її більш міцною. Наприклад, для пікіровки томатів часто використовується «Епін». За добу до початку пересадки розсади по горщиками обприскати її з пульверизатора водним розчином цього біостимулятора (всього пара крапель на склянку води). Зазвичай в одній ампулі цієї речовини міститься півсотні крапель, і її вистачає на обробку двох соток землі. Так що не переборщіть з концентрацією розчину!
При вирощуванні розсади томатів важлива кожна дрібниця - від підготовки насіння до посіву до пересадки рослини в грунт. Пікіровка томатів - важливий етап для отримання великого врожаю. Неправильно або не вчасно пікірувати рослини погано ростуть і розвиваються, що надалі негативно відбивається на обсязі врожаю, а також на його якості.
Інструкція
1
Пікірувати томати необхідно при наявності 2-3 справжніх листочків. Упускати час пікіровки можна. Коріння рослини буде ніде розвиватися. Розсада витягнеться, через нестачу світла і поживних елементів.
2
Розсаджувати розсаду потрібно в родючу землю, бажано в окремі ємності. Ємність заповнювати не доверху, щоб була можливість досипати землю при розвитку кореневої системи, коли коріння починають виглядати з землі.
3
Якщо місця для окремих горщиків немає, то можна пікірувати в ящики, але рідко, щоб рослинам вистачало місця для росту і розвитку.
4
За добу до пересадки полийте розсаду. Висаджуйте в мокру землю, відокремивши рослина, обов'язково з грудкою землі. Поглиблюйте рослина до сім'ядольних листків. Злегка обжимати.
5
Після пересадки добре полийте водою кімнатної температури.
6
Ставити пікірувати розсаду потрібно в світле місце, але не на сонці. На сонці можна виставляти тільки після повної приживлюваності рослин.
7
Обов'язково добре провітрювати розсаду томатів, щоб уникнути ураження хворобами.
8
Поливати рясно, 1-2 рази на тиждень.