Як промити пральну машину. Як почистити пральну машину лимонною кислотою.

Щоб автоматична пральна машина служила вас якомога довше і без перебоїв, необхідно ретельно за нею доглядати. Час від часу промивайте свою домашню помічницю, тоді можна уникнути багатьох поломок і неприємного запаху з зливу і барабана. При чищенні побутової техніки слід завжди дотримуватися інструкцій з її догляду.
Вам знадобиться
  • - Щадне миючий засіб без хлору або мильний розчин;
  • - спеціальне антибактеріальний засіб для чищення машин-автоматів;
  • - засіб проти накипу;
  • - професійна чистка внутрішніх порожнин побутової техніки.
Інструкція
1
Протирайте корпус пральної машини в міру забруднення, використовуючи щадне миючий засіб чи просто теплий розчин господарського мила. Щоб не зіпсувати гумові та металевої деталі корпуса, не використовуйте хімічні суміші з вмістом хлору. Після кожного прання ретельно промивайте лоток для прального порошку; дайте побутовій техніці як слід просохнути.
2
Час від часу промивайте пральну машину дуже гарячою водою, щоб виключити появу цвілі у внутрішніх порожнинах автомата. Для цього необхідно задати температуру від 90 градусів, або вибрати режим кип'ятіння (при його наявності в існуючому переліку програм). Віджим за непотрібністю відключіть, і перейдіть машинку вхолосту і злийте відпрацьовану воду. Під час подібних неодружених прогонів автомата рекомендується робити кілька полоскань, особливо якщо ви використовуєте гелеобразний ополіскувач для білизни. Цей засіб найчастіше не змивається повністю під час звичайних прань і стає причиною неприємних запахів.
3
Використовуйте спеціальні промислові засоби для чищення пральних машин-автоматів приблизно раз на півроку. Вони можуть бути як антибактеріальними, так і розробленими для чищення вапняних відкладень. Обов'язково прочитайте інформацію на упаковці і переконайтеся, що даний засіб підходить для вашої побутової техніки. Далі дотримуйтеся інструкції із застосування побутової хімії. Як правило, виробники рекомендують поміщати невелику кількість порошкоподібної кошти в барабан, рідини же заливаються в лоток для чистячих засобів. Після цього автомат прокручується без білизни; по видаленні накипу необхідно обов'язково включити не менше двох полоскань, щоб на порожнинах не залишилося частинок хімікатів.
4
Іноді для пральної машини буває необхідна професійна чистка. Найкраще, якщо її проведе фахівець. Якщо вас турбують неприємні запахи з пральної машини (а перераховані кошти вам не допомогли), грамотний сантехнік розбереться в причині цієї неприємності. Зазвичай при комплексній чищенні промивається зливний шланг, фільтр і внутрішня поверхня стінок корпусу і барабана.
Корисна порада
Щоб пральна машина менше загрязнялась, не використовуйте в автоматах мильні порошки і засоби для ручного прання. Практика показує, що вони найчастіше стають причиною цвілі, так як не змиваються до кінці з внутрішніх порожнин машинки.