Як взяти відгул на роботі. лікарняну відпустку.

Дуже часто, у зв'язку з тими чи іншими обставинами, необхідно взяти відгул і залишитися в робочі дні вдома або відправитися у своїх невідкладних справах. Трудове законодавство РФ надає таку можливість отримати оплачувані додаткові дні відпочинку або, відповідно до крайньою необхідністю, отримати відпустку без утримання за свій рахунок.
Вам знадобиться
  • - заява;
  • - наказ.
Інструкція
1
У відповідності з трудовим законодавством передбачені додаткові дні відпочинку, які можна отримати за заявою протягом усього року в будь-який час. Такі дні передбачені статтею 152 ТК РФ за понаднормову роботу, статтею 153 ТК РФ за роботу у вихідні та святкові дні, статтею 301 за вахтовим переробку, статтею 186 за здачу крові донорами, статтею 125 за невикористану щорічну відпустку, статтею 128 передбачена можливість оформити відпустку без змісту за свій рахунок.
2
Всі додаткові дні відпочинку слід оформити відповідно до трудового законодавства. Якщо за понаднормову роботу вже проведена оплата в подвійному розмірі, то ці дні не підлягають додатковому відпочинку. Якщо оплата не проведена і роботодавець був попереджений, що співробітник бажає отримати додаткові дні відпочинку рівноцінні відпрацьованому часу понаднормово, потрібно подати заяву про необхідність використовувати дані дні. Заява повинна бути подана на розгляд роботодавцю, підписана ім. Роботодавець зобов'язаний випустити наказ про надання співробітнику додаткового дня або днів відпочинку і вказати, за який день роботи він наданий.
3
Відповідно до статті 125 щорічна оплачувана відпустка можна використовувати частинами, але одна його частина не повинна бути менше 14 календарних днів. Тому якщо інші дні відпустки не використані, їх можна брати частинами протягом усього року. Це ж положення відноситься і до випадків хвороби співробітника під час чергової відпустки. Відпустка продовжується на всі дні, на які було отримано лікарняний лист і тому якщо відпустка не був продовжений, всі дні за лікарняний лист можна використовувати повністю або частинами під час поточного року. Про це потрібно попередити роботодавця в письмовій формі і представити заяву на підпис.
4
Про донорах в Трудовому кодексі сказано, що вони мають право на оплачувану день під час безпосередньої здачі крові і на додаткові вихідні дні. Але коли конкретно їх надавати не вказано, тому дане питання вирішується роботодавцем і співробітником шляхом взаємних переговорів і може бути приурочений до чергової відпустки або використаний як додатковий оплачуваний вихідний день протягом року.
5
За роботу у вихідні та святкові дні, за переробку на вахті також покладені оплачувані дні за бажанням співробітників або оплата в подвійному розмірі. У всіх випадках потрібно подати заяву, про необхідність скористатися додатковими вихідними днями, заздалегідь.
6
Якщо ніяких додаткових днів відпочинку у співробітника немає, чергову відпустку використано повністю, то можна взяти відпустку за свій рахунок. Для цього слід попередити роботодавця заздалегідь, подати заяву за два тижні, при термінових нагальних обставин - за три дні. При екстрених обставинах, до яких відноситься важкі захворювання близьких людей, смерть - в останній робочий день перед відгул ами. Протягом року можна брати 14 днів без змісту, учасникам ВВВ - до 35 днів, інвалідам - до 60 днів. Всі дні, що перевищують зазначені терміни - за домовленістю з роботодавцем. У всіх випадках відгул оформляється подачею заяви, під яким ставить свою резолюцію роботодавець та наказом, в якому вказується за що, коли і чому наданий відгул .
7
Самовільне невихід на роботу без відповідного оформлення вважається прогулом, за який можна звільнити за відповідною статтею. Прогулами не рахуються тільки ті дні, коли заява була подана, покладені дні відпочинку є, а роботодавець відмовився їх надати (стаття 81 ТК РФ, Постанова Верховного Суду РФ за номером 2).