Як виростити березу. Як садити ялиночки.

Берези - невибагливі, жаро- і зимостійкі рослини з ажурною кроною і світлої корою. Є високорослі і низькорослі види. Висаджуючи берези на дачі, пам'ятайте, що для дерева підійде будь-яка, навіть, здавалося б, зовсім бідна і неродючий грунт (головне - щоб були відсутні навіть залишки кореневищ бур'янів), але при цьому воно зажадає дуже великий об'єм води. Берези можна вирощувати як з саджанців, так і з насіння.
Вам знадобиться
  • насіння, саджанці, добриво, підгодівля, шар гілок або соломи, пристосування для затінення, фунгіциди та інсектициди проти грибка і шкідників
Інструкція
1
Краще купувати саджанці з земляними комами (в цьому випадку можлива навіть зимова посадка з проморожену комом) або в контейнерах. В посадочні ями попередньо укладають суміш садової землі, перегною, піску і торфу (пропорції - 2: 1: 1: 1). Можна додати 150 - 200 грам комплексного добрива при весняній посадці або стільки ж фосфорно-калійної підгодівлі при осіннє посадці.
2
Березові насіння дозріває в кінці літа - початку осені. Перед посадкою вони потребують обробки холодом. Можна витримати трохи вологі насіння берези в холодильнику або взимку на вулиці протягом трьох-чотирьох тижнів, а потім підсушити їх при кімнатній температурі. Насіння рекомендується висівати або на початку зими в уже промерзлу грунт, або ранньою весною, як тільки зійде сніг. Варто поміщати насіння прямо на поверхню зволоженою землі, що не закопуючи, а потім злегка притискати дощечкою. Зверху їх можна накрити дрібними гілками або соломою і полити вже через цей шар. Як тільки з'являться сходи, покриття з гілок або соломи треба прибрати, а юні деревця притенить (наприклад, дерев'яним щитками).
3
При вирощуванні беріз особливу увагу треба приділити боротьбі з бур'янами, які можуть сильно перешкодити розвитку юних рослин (при прополюванні деревця легко пошкоджуються). Для профілактики від шкідників і грибків берези треба щорічно обробляти фунгіцидами та інсектицидами. Ранньою весною, до початку виділення березового соку, рекомендується підрізка гілок берези.
Зверніть увагу
Берези гнітюче діють на більшість дерев-сусідів. Адже берези «витягують» з грунту багато води і корисних сполук; до того ж речовини, що містяться в опалому листі берези, негативно впливають на ріст багатьох інших представників флори. Поруч з березами добре приживаються тільки ялина і шипшина.
Корисна порада
На сонячному або злегка затіненому ділянці берези ростуть особливо активно. До досягнення березою п'яти - семирічного віку її можна пересаджувати (бажано ранньою весною).