Як підгодовувати орхідею.

Починати підгодовувати орхідеї слід в період їх активного цвітіння, оскільки для цього процесу рослині потрібні додаткові сили. Зазвичай використовують спеціальні добрива для орхідей, придбані в квіткових магазинах, але можна скористатися й звичайним добривом для кімнатних рослин.
Інструкція
1
Якщо ви є новачком у вирощуванні орхідей, то краще всього придбати вже доросла рослина, підгодовувати і поливати яке слід за особливою, але значно спрощеною схемою, ніж зовсім молода рослина.
2
Якщо підгодовуючи орхідею , ви користуєтеся звичайними мінеральними добривами для підживлення кімнатних рослин, не забудьте зменшити дозу добрив в 2 або навіть 3 рази.
3
Підгодовуйте рослини не частіше одного разу на три тижні, оскільки для орхідеї важливо не переборщити з кількістю добрив, краще рослина «не догодовування». Взагалі підгодовувати орхідеї рекомендується часто, але потроху. Проводьте добриво рослини з кожним його поливом, розводячи у воді половинну дозу покладеної підживлення. Такою водою поливайте рослину строго під корінь, уникайте попадання рідини на листя і квітки рослини. У посушливу погоду (особливо влітку) використовуйте полив з піддону, також розводячи у воді половинну дозу добрив.
4
Пам'ятайте, що підгодівля здійснюється тільки в період росту і активного цвітіння рослини, до моменту підгодівлі рослина повинна добре вкоренитися і акліматизуватися. У період цвітіння орхідеї потребують рясного поливу, якщо рослина отримуватиме недостатня кількість води, то її пагони дуже ослабнуть, втратять тургор і зовсім перестануть цвісти. Тому ретельно стежите за тим, щоб земля в горщику з орхідеями не пересихала.
5
Використовуйте для поливу рослин тільки м'яку воду, оскільки орхідеї є досить примхливими рослинами. У воді не повинно бути ніяких хімічних домішок, у випадку, якщо ви будете використовувати для поливу водопровідну воду, то її необхідно попередньо відстоювати.
6
Не проводьте підгодовування рослин, які ослаблені хворобою, вражені шкідниками або якому належить пересадка найближчим часом.
Більшість орхідей є епіфітами. За біологічними особливостями вони відрізняються від традиційних кімнатних рослин і вимагають особливого догляду. Способи підгодівлі орхідей також мають свої нюанси, які залежать від виду та фізіологічного стану рослини.
Вам знадобиться
  • спеціальне добриво для орхідей
Інструкція
1
Удобрювати орхідеї можна кількома способами. Їх вибір залежить від виду та стану рослини. Добриво разом з поливом методом погруженіяЕтот спосіб використовують для рослин зі здоровою кореневою системою і достатньою кількістю коренів. При поливі рослин в ємність з водою додайте спеціальне добриво для орхідей в концентрації в? менше, вказаної в інструкції до препарату, щоб не допустити хімічного опіку коренів. Занурте горщик з рослиною в розчин добрива на 5-10 хвилин, вийміть з ємності, дайте стекти залишкам води і поставте в кашпо або на піддон.
2
Добриво по листу, або позакореневе подкормкаЕтот спосіб використовується в якості альтернативного при нестачі конкретного елемента, а також для ослаблених рослин, у яких відсутні коріння. Для позакореневого підживлення використовують спеціальні добрива, що випускаються в ємностях з пульверизатором, або стандартне добриво для орхідей. При використанні звичайного добрива приготуйте концентрацію в 3-4 рази слабкіше зазначеної в інструкції, обприскати листя і бульби рослин, намагаючись не допустити потрапляння вологи в точку росту.
3
При підборі добрива враховуйте пору року і стан рослини. Для орхідей з чітко вираженим періодом спокою під час активного росту (навесні і влітку), вибирайте добрива з великим вмістом азоту, наприкінці вегетаційного періоду - фосфору, а взимку - не підживлюють взагалі. Орхідеї, які не мають вираженого періоду спокою, наприклад, фаленопсис, удобрюйте протягом усього року кожен 2-3 полив, чергуючи різні добрива.
4
Не можна удобрювати орхідеї перші кілька тижнів після пересадки, а також уражені різними хворобами та шкідниками. Удобрюючи орхідеї разом з поливом, уникайте засолення субстрату, для цього використовуйте тільки м'яку воду (талу, дощову, відстояну, кип'ячену) і періодично промивайте горщики з рослинами проточною водою.