Як зробити кольорову фотографію з чорно-білою. з чорно-білої фото зробити кольорову.

В минулому столітті, коли технології кольорової фотографії були не надто доступні, особливим шиком деяких фотоательє і кустарів-умільців було виготовлення нібито кольорових фотографій, шляхом підфарбовування чорно-білих фотокарток спеціальними фарбами. Виглядало це наївно. Тепер, на службі сучасної людини є комп'ютерна техніка і програма Adobe Photoshop, за допомогою якої чорно-білі зображення можуть бути теж, по суті, розфарбовані, але набувають вони при цьому вже зовсім реалістичний кольоровий вигляд.
Вам знадобиться
  • Для виконання операцій цієї інструкції бажано, щоб ви були хоча б базово знайомим з програмою Adobe Photoshop: знали, що таке шари і маски шарів, вміли користуватися пензлем та іншими основними інструментами цієї програми.
Інструкція
1
Щоб додати колір зображенню - повернути колір чорно-білої або вицвілій фотографії, розфарбувати або перефарбувати малюнок олівцем або однотонну ілюстрацію і т.п. - Особливих технічних витрат і складних операцій не потрібно. Досить відкрити вихідну картинку в програмі Adobe Photoshop, створити поверх базового зображення новий шар і, поставивши його в режим Color, нанести на нього фрагментарні ділянки необхідних кольорів. Зробити це можна за допомогою кисті або інших інструментів програми. Вихідне зображення в потрібних місцях придбає потрібну колірну гамму.Конечно, найважче - це, власне, правильно виготовити колірної шар, особливо, якщо ви хочете досягти найбільшої фотореалістичності кольорового зображення.
2
Для початку проведемо аналіз: вивчимо вихідне зображення і подумки спробуємо розділити його на більш-менш великі фрагменти, колір всередині яких повинен бути досить однорідний. Це, наприклад, предмети, виготовлені з одного матеріалу, або об'єкти, що мають цілком передбачуване поєднання кольорів, однотонні масиви - листя, трава, стіни, підлоги і т.п. Головне, щоб кольору всередині такого фрагмента підкорялися єдиному нехитрому закону: темні, тіньові ділянки тяжіють до одного кольору, ділянки середньої освітленості мають свій приблизно однаковий відтінок, і світлі ділянки - свой.Для кожного такого однорідного фрагмента можна створити свій колірний шар, що описує необхідну закономірність . Перш за все, створимо маску шару, щоб дія розфарбовування поширювалося тільки на потрібний фрагмент вихідного зображення. Наприклад, обведемо контур об'єкта інструментом Lasso. Закінчивши виділення, створимо новий шар Gradient Map (Меню Layer> New Adjustment Layer> Gradient Map). В панелі шарів переводимо перемикач режиму накладення створеного шару на значення Color. Переступимо до створення спектра градієнта. Зліва в градієнті перебуватимуть кольору, що відповідають за темні ділянки зображення, справа - за світлі. Якщо у вас хороша зорова пам'ять і художній смак, кольори можна вибирати «на око», втім, дуже полегшить роботу заздалегідь приготована фотографія-зразок, характер зображення на якій подібний воссоздаваемой картинці. На цьому зразку вже в готовому вигляді будуть представлені основні сполучення кольорів, отже, кольору градієнта можна просто набирати інструментом-піпеткою з зразка. Так чи інакше, підбираємо колір і розташування маркерів на градієнті, візуально контролюючи, наскільки правдоподібний одержуваний результат.
3
Таких шарів можна створювати скільки необхідно багато. Кожен шар, що знаходиться в списку шарів вище може перекривати нижчестоящі верстви, і якщо маски шарів перетинаються, то верхній шар буде мати вирішальне значення в переказі колірного відтінку. Тому можна йти спочатку від зафарбовування великих просторів, до подальшого створення більш дрібних колірних фрагментів, накладаючи нові колірні поєднання на менші і менші деталі, створюючи поверх нові і нові слоі.Разумеется, маски шарів можна створювати не тільки обводячи об'єкти по контуру. Маску можна просто малювати чорною або білою пензлем, відповідно, додаючи або виключаючи зони дії колірного шару. Для того, щоб «малювати на масці», потрібно попередньо клацнути курсором на прямокутнику справа - схематичному зображенні маски - в рядку потрібного шару на панелі Layers (Шари) .Очень зручно те, що кожен створений шар можна в будь-який момент заново відредагувати, поміняти кольори спектра - для цього достатньо двічі клацнути курсором на рядку шару в списку панелі Layers (Шари), і перейти до модифікації градієнта. Також і маску кожного шару можна стерти, підправити, домалювати, або взагалі створити заново.
4
Розфарбувавши таким чином великі однорідні ділянки зображення, перейдемо до наступного етапу - етапу ручного доведення. Тут буде потрібно спостережливість і логіка. Справа в тому, що навіть однаково пофарбовані поверхні, що мають абсолютно однорідний колір, в реальних оптичних умов ніколи не виглядають однотонними. На кожну поверхню падає світло: прямий - від джерел світла, відбитий - від поруч знаходяться поверхонь, крім того, при погляді спостерігача під різним кутом, один і той же колірний тон виглядає неоднаково. Тому, крім колірних градієнтів - мають тенденцію «уплощают» поверхні, т.к. при такому способі розфарбовування не враховується обсяг і розташування в просторі, - створимо додаткові коригувальні їх колірні верстви. Наприклад, на запропонованій картинці колір світлої колони у верхній частині буде тяжіти до блакитного, т.к. поруч з нею розташована велика блакитна стіна, відбитий холодний колір якої буде обов'язково падати на колону і висвітлювати її, змінюючи колірної відтінок. Нижня частина колони ближче до підлоги буде приймати він відбиті тони помаранчевих відблисків від паркета.Чтоби показати це на нашій роботі, трохи вище шару Gradient Map, визначального базовий колір колони, створимо новий чистий шар (Меню Layer> New Layer), і переведемо його в режим накладення Color. На ньому м'якою напівпрозорої пензлем акуратно нанесемо необхідні плями - холодного відтінку вгорі, теплого оранжевого внизу. Також можна підіграти карі рефлекси від стоїть поруч горіхового столика. Регулюючи параметр Opacity (Прозорість) створеного шару, можна зменшувати і збільшувати вплив коригуючого шару на ізображеніе.Еще один оптичний закон, там, де менше освітленість - кольори більш бляклі, там де світла більше, окрім власне яскравості зображення, на порядок вище буде і сама насиченість кольору. Це, наприклад, потрібно враховувати, надаючи колір підлозі: на запропонованої ілюстрації, в тіньових ділянках рудуватий колір паркету буде виглядати більш бляклим. А в найтемніших місцях кольори всіх поверхонь можуть мати майже не відрізнити один від одного колірній тон.С особливою увагою треба поставитися до людської шкіри. Перш за все, шкіра дуже добре приймає на себе відблиски, тому, наприклад, у стоїть на картинці персонажа, та сторона особи, що звернена до колони буде значно більш холодного відтінку, ніж та, на яку падає світло від червоної портьєри. Крім того, сама по собі шкіра рідко має рівний колір - щоки зазвичай бувають більш теплого відтінку, ніж шкіра навколо очей, відкриті ділянки - засмаглі, крізь тонку шкіру будуть видні кровоносні судини і т.д. Тому робота над кольором шкіри завжди дуже кропітка, але при достатній спостережливості, чуть-чуть потренувавшись, ви без зусиль зможете досягати цілком правдоподібного результату.
5
Кінцеве зображення рекомендується зберегти в двох різних форматах. По-перше, в форматі програми Abode Photoshop, де буде збережена інформація про всіх створених шарах, що дасть можливість надалі модифікувати і доповнювати зображення. А по-друге, в загальновживаному форматі, наприклад JPEG, для швидкого перегляду, пересилання та інших операцій з файлом, при яких вже немає необхідності пошарового редагування. Зробити це можна через меню File> Save As, задавши формат файлу, його ім'я та місце зберігання на диску. А в формат, придатний для транспортування в інтернеті, легко зберегти зображення через меню File> Save for Web.