Як очистити нагар на сковорідці.

Багато господинь, у яких є чавунні сковороди, стикаються з проблемою очищення нагару . Такий нагар виглядає як дуже непривабливий, чорного кольору шар окалини. Цю окалину вручну очистити практично неможливо, не дивлячись на всі зусилля.
Вам знадобиться
  • - рідкий силікатний клей - 2 флакони;
  • - кальцинована сода;
  • - засіб для прочищення каналізації;
  • - господарське мило.
Інструкція
1
Для очищення сковороди візьміть досить простору каструлю, щоб сковорода повністю помістилася в ній. У ємність потрібно налити близько п'яти літрів води і додати кальциновану соду - три склянки і весь силікатний клей. Замість силікатного клею можна додати рідке скло.
2
Отриману суміш потрібно добре перемішати і довести до кипіння. Після закипання очищає суміші сковороду потрібно занурити в неї і кип'ятити кілька годин. Точний час залежить від ступеня забруднення. Під час кипіння сковороди запах стоятиме неприємний, тому краще всього включіть витяжку або відкрийте навстіж вікно.
3
Якщо наліт окалини на стінках сковороди не надто товстий, то можна спробувати очистити її за допомогою господарського мила. Для цього знову потрібна буде велика широка каструля.
4
Половину бруска господарського мила потрібно натерти на тертці, всипати в каструлю, залити водою і підігріти до кипіння. Сковороду, також як і в попередньому випадку, опустіть в каструлю і кип'ятіть близько півгодини. Потім вимкніть вогонь і дайте розчину охолонути, не виймаючи з нього сковороду. Після охолодження розчину сковороду потрібно добре протерти щіткою - окалина повинна легко відійти.
5
Ще одним ефективним засобом видалення нагару на сковороді є засіб для чищення каналізації. Такі засоби за своєю суттю є найсильнішими лужними розчинами, які були спеціально розроблені для видалення стійких забруднень. Засіб для чищення потрібно налити на сковороду, розбавити водою і злити.
6
Під час роботи з миючим засобом потрібно обов'язково надягати гумові рукавички і включати витяжку, оскільки воно виділяють дуже токсичні пари. Після очищення сковороди від окалини потрібно добре промити її під проточною водою.