Як встановлювати сайдинг. сайдинг Як встановлювати.

Вініловий сайдинг є лідером серед матеріалів для зовнішньої обробки дачних будинків і котеджів. Перевагами цього матеріалу є гарний зовнішній вигляд, довговічність, низька ціна і легкість монтажу.
Вам знадобиться
  • - сайдинг та комплектуючі;
  • - цвяхи;
  • - молоток;
  • - лобзик;
  • - кутник;
  • - крейда;
  • - рівень;
  • - рулетка;
  • - захисні окуляри.
Інструкція
1
Для початку розрахуйте, скільки сайдинг а і комплектуючих вам знадобиться. Вам знадобляться сайдинг ові панелі, стартова рейка, фінішна рейка, J-рейка, внутрішні і зовнішні кути. Проміряйте стіни, вікна, кути і прорахуєте кількість матеріалів. Намагайтеся придбати відразу стільки, скільки треба, тому що сайдинг з іншої партії може трохи відрізнятися відтінком.
2
При нерівних стінах (що особливо актуально для старих будинків) необхідна обрешітка. Вона робиться з дерев'яних брусків 40х50 мм, крок обрешітки 30-40 см. Для горизонтального сайдинг а обрешітку роблять вертикально, а для вертикального - горизонтально.
3
Монтаж сайдинг а починається з установки стартової смуги. Для цього визначте саму нижню початкову точку, звідки почнеться сайдинг і проведіть по рівню крейдяну смугу навколо всього будинку. Потім прикріпіть стартову смугу так, щоб її нижній край збігався з крейдяний лінією. Обов'язково залишайте зазор в 4-5 мм між стиками планки.
4
Наступний крок - установка зовнішніх і внутрішніх кутів. Нижній край кожного кута повинен бути на 6 мм нижче стартової планки. Якщо вам необхідно наростити кут, з'єднуйте деталі внахлест.
5
Вікна та двері обходяться за допомогою J-рейок. Для цього виріжте деталі за розміром і закріпіть їх. Після закінчення монтажу сайдинг а в них кріпляться лиштви, які оформляють вікна та двері.
6
Після того як все підготовлено, можна починати установку самих панелей сайдинг а. Установка по горизонталі починається знизу вгору. Вставте нижній край першої панелі в стартову смугу і прикріпіть верхній край до стіни. Потім робіть наступний ряд панелей, встановлюючи його в замок нижній і так далі до самого верху. Краще розташовувати горизонтальні панелі в шаховому порядке.Вертікальний сайдинг встановлюють зліва направо, скріплюючи його внахлест або з'єднуючи замки. Незалежно від напрямку сайдинг а, при обході вікна чи двері край/кінець панелі вставляється в J-рейку.
7
Фінальним штрихом є установка фінішної планки. Виріжте необхідну кількість деталей, потім прикріпіть їх по верхньому краю стіни. Під фінішної планкою повинен бути невеликий зазор - припуск на теплове розширення.
Зверніть увагу
Чи не забивайте цвяхи до кінця - пам'ятайте про тепловому розширенні. Залишайте відстань 1-1,5 мм між капелюшком цвяха і прибивається панеллю.
Корисна порада
Якщо ви робите обрешітку під сайдинг, ви можете вкласти туди утеплювач