Як виростити кавове дерево в домашніх умовах.

Кавове дерево припаде до смаку любителям кімнатного декоративного виду садівництва. Зовні воно нагадує повноцінне дерево або невеликий кущ, тільки в мініатюрі. Щоб виростити вдома таке деревце, слід запастися незвичайним терпінням.
Інструкція
1
Не намагайтеся виростити кавове дерево їх зелених кавових зерен, які продаються в магазинах. Їх обробляють спеціальним розчином, і такі зерна втрачають здатність до проростання.
2
Для цього рекомендується скористатися живцями рослини, тоді воно буде рости і розвиватися набагато ефективніше, ніж «зернові» дерева.
3
Використовуйте верхівкові гілки з двома-трьома парами листя. На черешку нижній зріз необхідно виконувати по косою, на відстані приблизно 2-3 сантиметри від нижньої пари листочків.
4
Підготуйте грунт в горщику для посадки рослини. Для цього необхідно взяти 2 порції річкового піску і 1 порцію землі. Змішайте і засипте в горщик.
5
Помістіть живці (їх нижні частини) у розчин гетероауксину приблизно на п'ять годин. Це посприяє кращому утворенню коріння перед висадкою живців в грунт. Нижній зріз акуратно посипте деревною золою, обережно введіть держак в підготовлений грунт на глибину, щоб землі стосувалася перша пара листя, і накрийте держак банкою. Таким чином, протягом місяця на краю держака, зануреного в землю, утворюється каллюс, а ще через місяць з'являться перші корінці.
6
Після того, як держак вкорениться, пересадите його в горщик, діаметром близько 12-15 сантиметрів. Не забудьте додати в приготовлену суміш для грунту частина річкового піску. Чи не прикопують держак занадто глибоко, інакше ніжне стебло може почати загнивати, а всі ваші праці підуть нанівець.
7
У міру зростання кореневої системи рослини пересаджують його в більш великий і об'ємний горщик. Склад грунту не міняйте, це поліпшить процес цвітіння і плодоношення.
8
Пам'ятайте, що молода рослина, віком до 3 років, слід щорічно пересаджувати. Не забувайте підгодовувати кавове дерево кожні 10 днів азотними і фосфатними добривами. Поливайте рослину в міру необхідності.
Зверніть увагу
Кавове дерево в домашніх умовах любові, тепла, турботи і ласки прекрасно себе почуває, зростає і дякує свого господаря плодами. Будинки з легкістю можна виростити Арабіку або ж спеціально виведений сорт карликового кавового дерева. Такий сорт кави як Рабуста не росте і не плодоносить в будинку, йому потрібно яскраве сонячне світло і перехресне запилення.
Корисна порада
Кавове дерево розмножується насінням і вегетативним способом (живцюванням). Часто задають питання: чи можна виростити кави із зелених зерен, які продають у магазині. Ні, не можна. Вони нездатні проростати. Насіння кавового дерева взагалі дуже швидко втрачають схожість. Кавове дерево в домашніх умовах. Своєрідний процес одревеснения стовбура і гілок кавового дерева. Спочатку на молодому зеленому стволике саджанця проявляються бурі плями, прямо скажемо, неприємні на вигляд.