Як тренувати судини.

В результаті порушення обмінних процесів в організмі відбувається напруга в стінках артеріальних судин, що призводить до підвищеного артеріального тиску, до змін роботи серця, задишки, болю в ногах і іншим хворобливим проявам.
Інструкція
1
Щоб уникнути надмірних хвилювань і перенапруг, які викликають звуження судин, необхідно зміцнювати нервову систему. Для цього вам потрібно правильно збалансувати свій режим дня, відпочинок і сон.
2
Ефективно тренує тонус судин і нервову систему активний відпочинок - плавання, ходьба на лижах, їзда на велосипеді, рухливі ігри на свіжому повітрі, риболовля, прогулянки по лісу, ранкові та вечірні прогулянки. Все це допоможе зміцнити судини , нервову систему. Увімкніть кілька видів активного відпочинку в свій розпорядок дня. Такі заняття активують всі види м'язів, кисень добре постачає легені і кров, від чого циркуляція крові поліпшується. Поліпшується робота серця, мозку, а також усіх внутрішніх органів.
3
Займіться водними процедурами. Контрастний душ добре стимулює, а також тренує стінки судин. Слід пам'ятати, що не варто починати з крижаної води. Після того як ви прогріли добре тіло під гарячим душем, то почніть переходити перший час на прохолодну воду, а не на крижану. Тільки через певний час можна поступово зменшувати температуру води. Процедура повинна викликати у вас приємні відчуття, а не дискомфорт. Тому прислухайтеся до свого тіла.
4
Проведіть контрастні обливання тільки для ніг, особливо якщо в ногах є больові відчуття або ноги мерзнуть від поганого надходження крові до них. Тут немає ризику застудити життєво важливі органи, тому можна використовувати гарячу і крижану воду поперемінно. Але все ж необхідно бути обережними - не перестарайтеся.
5
Фізичні вправи, заняття на тренажерах - відмінний спосіб тренування судин. Якщо є якісь порушення в хребті або в роботі серця, то проконсультуйтеся з лікарем, які фізичні вправи і навантаження вам дозволені.